Делегація з Прикарпаття взяла участь у ХІІ фестивалі етнічної культури «Дзвони Лемківщини»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фестиваль «Дзвони Лемкіщини», який об’єднує носіїв та поціновувачів лемківської культури з усього світу, вже вдванадцяте пройшов цими вихідними в урочищі Бичова поблизу містечка Монастириськ, що на Тернопільщині.

  За оцінками фахівців, цьогоріч в заході взяло участь близько 3 тисяч людей, які прибули сюди з різних куточків нашої країни та з-за кордону. Серед гостей були представники Міністерства України з питань культури та туризму, Державного комітету України у справах національності, та релігій, актив Всеукраїнського товариства «Лемківщина», керівництво обласних державних адміністрацій з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Чернівецької, Закарпатської, Вінницької, Житомирської Київської, Полтавської та Хмельницької областей, гості з Поьщі, Словаччини, Австралії. Делегацію від Прикарпаття, до якої входили численні народні колективи з Івано-Франківська, Калущини, Долинщини тощо, активісти лемківських етно-культурних товариств, журналісти, очолював перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Плав’юк.
  Вже на під’їзді урочища стали зрозумілими масштаби цьогорічного дійства: обабіч траси Івано-Франківськ – Тернопіль, а часто-густо і прямо на проїжджій частини довжелезними – більш як на кілометр – рядами були припарковані сотні автомобілів. Прилеглий ліс і саме урочище перетворились на одне велике наметове містечко, а центральна його галявина – на кілометри торгових рядів і величезний музичний концертний майданчик для понад 110 фольклорних музичних колективів.
  Тут кожен міг насолодитись відпочинком на природі, запальними ритмами національних лемківських мелодій, придбати собі вишиванку або й весь лемківський однострій, сувеніри, скуштувати етнічної кухні та «моцної» самогонки-«палюнки» під шматочок смаженого тут же, на рожні, величезного кабана.
  7 серпня учасники фестивалю здійснили урочисту ходу вулицями Монастириська. Крім того, до програми заходу входили святкові богослужіння, численні концерти фольклорних колективів, забави та святковий феєрверк.

  Дивіться фоторепортаж у розділі фотоновин

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150