На Прикарпатті відкриють гуцульський, бойківський, опільнянський та покутянський культурні центри

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Постійно діючі культурні центри етнічних груп, що історично проживають на Прикарпатті, – гуцулів, бойків, опільнянців, покутян – має намір відкрити в області голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.

  На таку ідею губернатора надихнули наміри тернопільських колег щодо відкриття Музею лемків під відкритим небом в урочищі Бичова Монастирського району, де щорічно проходить фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». В музеї зокрема планується створити вулицю видатних лемків та вулиці цілих районів сучасного розселення лемків.
  «Це надзвичайно прекрасний народ, — зазначив пан Вишиванюк, –згуртований, дружний, впертий. Приїхали з одними куфарками, нічого не мали, але мені дуже подобається фраза «мало спали, рано вставали, пізно лягали – і здобули, знайшли себе». Слава Богу, що наша українська земля – тернопільська, франківська, львівська стала їм другою батьківщиною. Схожі центри інших етнічних груп, будуть і в нашій області. Ми обов’язково відкриємо такі ж постійно діючі культурні центри Гуцульський, Бойківський, Опільнянський, Покутянський. І це буде правильно».

  (Visited 6 times, 1 visits today)
 • 180x150