Івано-франківці зустрілись з лемківською культурою

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Зустрітись з лемківською культурою запропонували івано-франківцям організатори тематичного вечора, який пройшов сьогодні в Культурно-мистецькому центрі «Є», що в Івано-Франківську.

  Захід відбувся з ініціативи місцевої журналістки Анни Кирпан, а також її однодумців: Ольги Хомич, Лесі Горлицької та інших, які вирішили подарувати пересічним мешканцям та гостям нашого міста чарівну подорож у світ такої близької нам – українцям по цей бік Сяну — і в той же час такої загадкової Лемківщини. «У мене накопичилось чимало матеріалу про лемків, — прокоментувала пані Кирпан ідею проведення вечора, — сподіваюсь, і у багатьох тут присутніх також. Гадаю, присутні тут люди навряд чи бачили в Івано-Франківську якісь лемківські заходи, які не б не були концертом чи зібранням товариства «Лемківщина».

  Зі слів організаторки, метою заходу стало ознайомити присутніх з багатогранністю духовної і матеріальної культури лемків, як-от: пісенною творчістю, народною архітектурою, побутом, традиційним одягом тощо. Родзинкою вечора стала демонстрація знятого польськими кінематографістами документального фільму «Малі батьківщини – Витривання» за участю засновника і керівника приватного Музею лемківської культури у польському селі Зиндранова Федора Гоча. В фільмі розповідається про стан лемків у сучасній Польщі, зусилля, спрямовані на відновлення мови, культури та традицій вказаного багатостраждального етносу в Республіці Польща.

  «Мій дід, — продовжує пані Анна, — був лемком і коли я приїздила до села, я знала, що там живуть лемки, вони називають себе лемками і говорять лемківською мовою, яку до речі, вивчають у школі». Як стверджує журналістка, для неї було справжнім культурним шоком, коли вона потрапила на фестиваль лемківської культури «Лемківська ватра», який щорічно відбувається в польському містечку Ждиня. «Там я побачила, — розповідає вона, — що ота Лемківщмна, про яку я чула, існує, що лемки живуть і зберегли свою культуру». Це і стало певним поштовхом до широкого пропагування лемківської традиційної культури в Івано-Франківську. І вечір в КМЦ «Є» є лише одним з елементів даного процесу. На пропозицію Анни Кирпан, в ході вечора було створено ініціативну групу симпатиків лемківської культури, яка організовуватиме в подальшому цілий цикл подібних періодичних тематичних зустрічей.

  Дивіться фото

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150