В Івано-Франківську пройде виставка робіт Мінаса Аветисяна

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Музей мистецтв Прикарпаття до 350-річчя Івано-Франківська готує виставку вірменського художника Мінаса Аветисяна, який трагічно загинув в автокатастрофі в Єревані в 1975 р.Як повідомляє УКРІНФОРМ,  підтримку в організації виставки надала дружина художника Михайла Фіголя – Тетяна.

  «Я вдячна дружині художника Михайла Фіголя, пані Тетяні, за підтримку в організації виставки Аветисяна, яку планують відкрити в Музеї мистецтв Прикарпаття до 350-річчя міста. Переконана, експозиція залишить найкращі враження у відвідувачів, оскільки його твори – це неперевершена гра кольорів, сонячного світла і тепла. Для вірмен це буде подарунком, для українців – сенсаційним відкриттям », – розповіла старший науковий працівник Музею мистецтв Прикарпаття Анна Тер-Саакян. За її словами, музей планує показати пейзажі і групові портрети Мінаса Аветисяна, що збереглися завдяки Михайлу Фіголю. Зазначимо, що майже всі роботи Мінаса Аветисяна згоріли в його майстерні у вірменському селі Джаджур.

  «Вони познайомилися в Ленінграді, коли вчилися в Інституті живопису, скульптури та архітектури імені Рєпіна. Твори Аветисяна не були схожими на інші роботи. Вони були креативними, теплими і зрозумілими, як і сам художник, який найбільше любив літо », – згадує Тетяна Фіголь. За її словами, остання виставка Аветисяна відбулася в 1964 році в Парижі. Після неї художник отримав велике визнання, його твори швидко розійшлися в приватні колекції.

  Заслужений художник УРСР, лауреат премії імені Василя Стефаника Михайло Фіголь жив і працював на Прикарпатті. У Галичі він заснував домашню картинну галерею до 1100-річчя міста. Після смерті художника його ім’я носить одна з вулиць Івано-Франківська та кафедра образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника. 

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150