Незабаром відкриють «Карпатську мережу кулінарної спадщини»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  5 травня ц. р. в Івано-Франківську, в Національній залі готелю «Надія» відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини» (початок о 9.00).

  Проект співфінансується ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 роки. Діяльність проекту розпочалася у квітні 2012 та триватиме до лютого 2014 року. Територія реалізації проекту охоплює Івано-Франківську область України, повіти Марамуреш та Сату-Маре Румунії, область Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, Кошицький край Словаччини. Виконавцем проекту є Туристична Асоціація Івано-Франківщини.

  У відкритті проекту візьмуть участь представники організацій, у партнерстві з якими виконується проект – Івано-Франківської обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Асоціації «Еколоджік», Північного університету м. Бая-Маре, Торгово-промислової палати повіту Сату-Маре (Румунія), Асоціації «Шамос-Базар» (Угорщина) та Кошицької регіональної філії Словацької торгово-промислової палати (Словаччина), а також фахівці у галузі туризму, ресторанного бізнесу та виробництва продуктів харчування, представників закладів освіти з цільових транскордонних регіонів проекту. 

  В межах проекту чотири складових карпатської культурної традиції (українська, румунська, словацька та угорська) будуть поєднані в спільну мережу та спільно просуватимуться на туристичних ринках. Крім того, спільні ініціативи під егідою Карпатської мережі кулінарної спадщини дозволять учасникам проекту вивчити культури один одного, поділитися досвідом та створити міцне партнерство для майбутнього розвитку.

  Виконавці проекту мають надію, що кооперація секторів виробництва продуктів харчування та традиційного сільського господарства з туризмом сприятиме збереженню місцевих традицій та природи, популяризуватиме кулінарну спадщину серед місцевого населення. Також очікується, що Карпатська мережа кулінарної спадщини, що буде відкритою для інших карпатських громад з інших регіонів, стане дієвою моделлю транскордонної співпраці.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150