На Рожнятівщині відбувся обласний «Бойко-фест»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  13-15 липня на Рожнятівщині проходив IV відкритий обласний фольклорний фестиваль « Бойко-фест», учасників та численних гостей якого, серед яких була делегація з Республіки Польща, за дорученням голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка щиро привітав його заступник Василь Брус.

  Успіхів у проведенні конференції «Історико-культурна спадщина Рожнятівщини як складова частина Бойківщини: минуле та перспективи розвитку», що передувала фесту, та якнайкращих вражень від мальовничої Рожнятіщини її учасникам – понад двом десяткам науковців, краєзнавців та етнографів з Івано-Франківщини та Львівщини – побажали голова райдержадміністрації Микола Філіпович та голова районної ради Анатолій Дирів.

  Науковці та гості краю відвідали краєзнавчий музей у с. Цінева, де журналіст-етнограф Наталя Кляшторна презентувала свій сайт «БОЙКОСВІТ», присвячений самобутньому бойківському етносу.

  Після завершення роботи конференції в селі Рівня,на Ватряному полі (відпочинковий комплекс «Михайлова-Колиба») урочисто запалили традиційну бойківську ватру.

  Продовжився фестиваль 15 липня в смт. Рожнятів. Спільно з представники влади гості та творчі колективи під супроводом оркестру районного Народного дому пройшлися парадом до пам’ятних місць Рожнятова, де поклали квіти.

  За задумом організаторів «Бойко-фесту» кожне бойківське село представило ексклюзивні вироби декоративно-прикладного, народно-вжиткового мистецтва і ремесел місцевих умільців. представники духовенства та шановані вихідці з району.

  Гості та учасники фестивалю мали можливість взяти участь в різноманітних забавах і конкурсах, скуштувати традиційної бойківської кухні, що була представлена кожною сільською та селищною радою. Наймолодші учасники фесту розважались на дитячих атракціонах. У святковій програмі «Бойко=фесту» взяли участь народний артист України Богдан Сташків, заслужені артисти України Василь Волощук, Наталія Шевченко та колективи району.

  Завершився «Бойко-фест» феєрверком. 

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150