Пам’ятки з Прикарпаття внесено до Державного реєстру

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Пам’ятки національного значення Галицького та Коломийського районів внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

  Цей перелік містить об’єкти культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону. Саме після внесення до реєстру об’єкти набувають статусу пам’яток.

  Отже, Кабінет Міністрів України постановив внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення, зокрема, з Прикарпаття, і одночасно з цим виключив їх із списку пам’ятників архітектури Української РСР.

  З Прикарпаття до Реєстру внесено 13 пам’яток, з них 12 знаходяться у Галицькому районі, 1 – у Коломийському. Це Замок Галицький (14-17 століття) та церква Різдва Христового (13-17 ст.) у Галичі; у Більшівцях — костел кармелітів з монастирським комплексом (західний корпус келій, західна брама, північні та східні мури); у Крилосі, на Княжій горі — комплекс сакральних споруд 16 ст., фундаменти собору Успіння Пресвятої Богородиці (12 ст.), каплиця Святого Василія (16 ст.), церква Успіння Пресвятої Богородиці (перша половина 16 ст.); у с. Шевченкове — церква Святого Пантелеймона (12 ст.), урочище Свята Гора, дзвіниця церкви Святого Пантелеймона (17 ст).

  З Коломийського району до Реєстру увійшов номінант у Список світової спадщини ЮНЕСКО — церква Різдва Пресвятої Богородиці (1808 рік, с. Нижній Вербіж).

   ОДТРК

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150