В Івано-Франківській гімназії відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

 • 180x150
 • Опубліковано:

   В Івано-Франківську, на території Української гімназії №1, відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Майже двометрове погруддя Кобзаря спорудили з ініціативи батьківської громади навчального закладу.

   

  «Святкування роковин Шевченка в гімназії – це традиція ще 1916 року. Для нас важливо, щоб ця традиція мала постійний розвиток. Батьки звернулись до нас з ідеєю встановити погруддя Шевченка на території гімназії. Ми підтримали її, бо вважаємо, що нам треба увіковічнювати великих українців, адже це містить великий виховний момент», – говорить директор Української гімназії №1 Ігор Дейчаківський.
  Автор монументу – прикарпатський скульптор Василь Вільшук. Меценат та головний ідеолог встановлення монументу – місцевий архітектор Василь Бажан.
  Від ідеї до її втілення активістам знадобилось небагато – майже рік. Спочатку хотіли встановити погруддя молодого Шевченка. Втім, зупинились на більш впізнаваному образі Кобзаря, який зображує його вже у старших літах. Урочисте відкриття монументу відбулось за участю гімназистів, викладачів, духовенства та місцевої влади.
  Відомо, що на Прикарпатті встановлено близько 170 пам’ятників Тарасу Шевченку.

  (Visited 51 times, 1 visits today)
 • 180x150