У Яремче відбудеться перший фестиваль академічного мистецтва у Карпатах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, у книгарні «Є», відбулася презентація проекту karpatyArt. Це перший фестиваль академічного мистецтва у Карпатах, що поєднується з активним відпочинком
  Цього року karpatyArt проходить вдруге — з 26 по 31 червня у селі Яремче та Ворохті Івано-Франківської області. Його мета – популяризація академічної музики. «Але поряд з концертами учасники мають змогу отримати приємну насолоду від музикотерапії, ознайомитись із народними традиціями карпатського краю, поспілкуватися з музикантами з інших країн та насолодитись казковою природою Карпат, – розповідає один з авторів проекту Ігор Прокопюк».

  Подія буде цікавою як для активних музикантів, ансамблістів, молодих композиторів, критиків, мистецтвознавців, так і для поціновувачів академічної музики та усіх бажаючих.

  «В Україні Карпати асоціюються здебільшого з туризмом або народними промислами. Таким фестивалем ми б хотіли донести до людей, що академічне мистецтво не є чимось закритим і камерна музика також є дуже цікавим жанром, – сказав Ігор Прокопюк, – Вона дає можливість молодим музикантам обмінюватися досвідом в груповій (тренінги) та сценічній (концерти) роботі».

  Ще один координатор karpatyArt, піаністка, ст. викладач ЛНМА ім. М. Лисенка Наталя Зубко підкреслила, що «у фестивалі будуть представлені як сольні виступи, так і камерні колективи та оркестр. Фестиваль відбудеться на свіжому повітрі і стане творчим майданчиком для спілкування із відомими педагогами з України та Польщі. Впродовж 5 днів фестивалю відбудеться 7 концертів, вік наймолодших учасників – від 6 до 12 років.

  Родзинкою karpatyArt стануть авторські тренінги, терапевтичні сесії та оркестр інтуїтивної музики. Зокрема, музикотерапевтичні сесії, тобто концерти під відкритим небом, є дуже розвиненою практикою у Європі. Піаніст, психотерапевт, директор Яремчанської ДШМ Ігор Прокопюк розповів, що «музикотерапія допомагає у професійному рості не тільки самим музикантам, але й і слухачам. Це унікальний досвід власного особистіного розвитку, який дає можливість зрозуміти багато речей, зупинитися на внутрішніх переживаннях, навчитися краще розуміти музику. Академічна музика апелює до почуттів, на які ми мало звертаємо увагу у повсякденному житті».

  Окрім музичних концертів та майстер-класів, на гостей фестивалю karpatyArt очікують запальні гуцульські вечорниці та похід на Говерлу.

  Львівська газета

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150