Прикарпатський майстер створює мозаїчні картини з яєчної шкаралупи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Викладач Івано-Франківського будівельного ліцею Ігор Передерій з яєчної шкаралупи створює справжні шедеври – мозаїчні картини та оздоблювальні орнаменти.

  Процесу створення незвичайної композиції передує копітка робота: треба сортувати дрібні частинки шкаралупи, які схожі за формою – круглі, овальні чи прямокутні. Тоді у хід ідуть пінцет та клей ПВА.

  Яєчна шкаралупа діє на майстра, як заспокійливе. Вона тонка і легко піддається обробці. Хоча, водночас – це дуже непередбачуваний матеріал.

  "Дуже добре лягає на клей, коли розтискується – несподівані форми, це додає роботі своєрідної ексклюзивності", – ділиться Ігор Передерій.

  Курячі, качині, гусячі та перепелині, для мозаїчного мистецтва підходить шкаралупа як варених, так і сирих яєць – каже майстер. Ідеї нових мозаїк в пана Ігоря народжуються, зазвичай, на кухні.

  Чоловік не лише сам творить яєчні шедеври, але й передає свої знання учням. Разом вони декорують скриньки, вази та пляшки. Використовують також шкаралупу фісташок та інших горіхів. Мозаїку викладають навіть із круп – пшона, гречки та льону.

   5 канал

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150