Троє прикарпатців-у топ-10 найвизначніших письменників України від Forbes

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Двох явних лідерів, Сергія Жадана та Юрія Андруховича, назвали всі експерти. Семеро з десяти фігурантів рейтингу пишуть по-українськи, троє – російською мовою. Чоловіків учетверо більше, ніж жінок. Більшість авторів живе в Києві та Івано-Франківській області, також представлений Харків, Одеса та Львів. Прозаїків і поетів у топ-10, можна сказати, порівну – чимало авторів виступають в обох амплуа.

  Складаючи більшість рейтингів, Forbes використовує кількісні показники: вартість активів, цифри доходів, частоту згадувань у медіа тощо. У випадку з діячами мистецтва така методика не релевантна. Рівень майстерності письменника не визначається одержаними гонорарами, впливовість театрального режисера не можна обчислити за вартістю квитків на його вистави, значущість музиканта далеко не завжди відповідає його популярності. Найнадійнішим методом у цьому разі є експертне опитування.

  Forbes запропонував десятьом експертам назвати десять найзначніших і найвпливовіших літераторів України, розставивши їх у порядку місць. Серед експертів: Віра Балдинюк, журналіст, критик; Наталія Бельченко, поет, критик; Олександр Бойченко, критик, літературознавець, публіцист; Андрій Бондар, поет, есеїст, літературознавець; Андрій Дрозда, критик, літературознавець; Маріанна Кіяновська, письменниця, критик, літературний організатор; Тетяна Кохановська, журналіст, критик; Олег Коцарев, поет, критик; Ірина Славінська, журналіст, критик; Світлана Пиркало, письменник, літературний організатор; Одинадцятим експертом є Forbes.

  Десятка найзначніших і найвпливовіших письменників України, на думку експертів Forbes, виглядає так:

  Сергій Жадан – 104

  Юрій Андрухович – 75

  Тарас Прохасько – 57

  Оксана Забужко – 52

  Андрій Курков – 35

  Олександр Кабанов – 25

  Юрко Іздрик – 24

  Борис Херсонський – 22

  Андрій Бондар – 21

  Маріанна Кіяновська – 21

  За перше місце було набрано десять балів, за друге – дев’ять і т.д. Критеріями для визначення топ-10 є рівень майстерності, визнання в професійному середовищі, суспільна значущість творчих досягнень письменника, його громадянська активність (публіцистичні виступи, організація літературних заходів та участь у них, присутність у медіапросторі). Експерти не мали змоги називати самих себе.

  Варто зазначити низку літераторів, що не потрапили в першу десятку, але набрали не менш як десять балів. Це Василь Герасим’юк, Олег Лишега, Таня Малярчук, Марія Матіос, Лесь Подерв’янський, Ірена Карпа та інші.

  Репортер

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150