Наслідки діяльності комуністичного режиму показали в Івано-Франківську

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Центр польської культури та європейського діалогу та Інститут національної пам’яті в Варшаві, у співпраці з Генеральним Консульством РП у Львові презентували фото-виставку «Мовчки, кличуть», інформує "Репортер".

  Вона присвячена пошуковим роботам останків жертв комуністичного режиму 1944-1956 років. Розкопки проводили Інститут національної пам’яті (ІНП) спільно з Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва на полі «Л» Повонзковського військового кладовища у Варшаві у 2012-2014.
  «Радянська влада реалізовувала свій комуністичний план на цій території за допомогою польських комуністів, – розповідає Мар’я Осідач. – У всій цій продуманій системі не було місця для тих, хто був проти неї.  Жертвами радянської влади були солдати Армії Крайової, народних збройних сил, хлопських батальйонів і багато інших політичних угрупувань, заборонених на той момент у Польщі. Масові арешти, суди, кара смерті. Людей мордували в темниці і страчували».

  «Це трагічна подія в світі, – говорить директор центру. – Ми хочемо показати, що історію варто знати, бо вона вчить. Дуже подібно радянська влада, але зараз вона можливо називається інакше, робить з нашими українцями, які воюють на сході».На відкритті виставки був присутній консул РП у Львові Яцек Жур та Директор ІНП у Варшаві Яцек Павловіч. 

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150