Чорнобиль розглядають як імовірне місце перебування тоталітарних вождів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У зв’язку з набуттям чинності Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», пам’ятники діячам партійних та репресивних органів СРСР мають бути демонтовані.

  Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, пишемической на офіційному сайті Міністерства культури України.

  Закон зобов’язує місцеві органи влади демонтувати пам’ятники особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які займали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік (за винятком осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбі проти учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

  В’ячеслав Кириленко нагадав, що Міністерство культури ініціювало створення Музею тоталітаризму. Над концепцією музею наразі працює робоча група з фахівців та представників громадських об’єднань.

  «Ініціатива створити Музей тоталітаризму уже була обговорена в експертному колі та серед політичних однодумців – парламентарів, дисидентів та громадських діячів. Практична робота триває, але вже зараз є готовність показати один візуальних аспектів тієї епохи – численні пам’ятники радянських вождів, скинуті хвилею демократичного європейського протесту українців», – сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

  «Були запропоновані різні варіанти для розміщення демонтованих пам’ятників тоталітарним вождям – Київ, Житомирська або Київська область, з найбільш екзотичних – ідея звезти їх до Чорнобильської зонт. Наразі триває обговорення концепції музею тоталітаризму в рамках робочої групи», – повідомив В’ячеслав Кириленко.

  20 квітня В’ячеслав Кириленко оголосив про ініціативу створити в Україні Музей тоталітаризму. 23 квітня у Національному музеї історії відбулася нарада щодо концепції такого музею.

   

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150