Український скрипаль посів друге місце на конкурсі королеви Єлизавети

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Український скрипаль Олексій Семененко став володарем другої премії одного з найпрестижніших міжнародних конкурсів класичної музики у Брюсселі – конкурсі ім. королеви Єлизавети.

  Вперше українця було удостоєно нагороди цього конкурсу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  Для самого призера це теж вища поки що нагорода, до цього вищим його досягненням було 3-є місце на VI Конкурсі імені Паганіні у Москві 2010 року.

  За словами Семененка, “була, в принципі, упевненість” у тому, що його майстерність буде гідно оцінено. “Справедливість перемогла”, – говорить 26-річний віртуоз.

  На найближчий місяць, червень, гастрольний графік скрипаля повністю розписаний. Він чекає, що перемога в конкурсі відкриє для нього нові перспективи у кар’єрі.

  Виступає Семененко в основному в Європі і США. Двічі на рік приїжджає до рідної Одеси (де він народився, закінчив знамениту музичну школу ім. Столярського і вступив в Академію ім. Нежданової, після чого став студентом вищої школи музики у Кельні) і виступає там у філармонії з місцевим симфонічним оркестром.

  Гран-прі конкурсу, на фіналі якого у Філармонічному залі Брюсселя була присутня королева Бельгії Матільда, отримав 20-річний скрипаль з Південної Кореї Чі-Йонг Лім (Ji Young Lim), “бронзу” узяв 22-річний американець Вільям Хаген.

  Міжнародний конкурс музикантів імені королеви Єлизавети вважається одним з найбільших, найпрестижніших і найчесніших у світі. Вперше його провели 1937 року за ініціативи королеви Бельгії Єлизавети, яка сама була віртуозною скрипалькою. Спочатку він носив ім’я Ежена Ізаї – видатного бельгійського скрипаля і композитора. З 1951 року конкурс щороку проводиться по одній з чотирьох спеціальностей: скрипка, фортепіано, сольний спів і композиція.

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150