В Івано-Франківську культове кафе “Під Лиликом” відродилося у вигляді книгарні-галереї

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 31 жовтня, о 15.00 відбулося урочисте відкриття книгарні-галереї «Під Лиликом», що знаходиться на вул. Шевченка, 12.

  Книгарня-галерея розташована в будівлі колишнього культового для молоді місця у 1990-х роках, кафе «Під лиликом» і стала першим кроком у відродженні цього важливого для Івано-Франківська мистецького простору,пише "Галицький кореспондент".

  Кафе “Під Лиликом” у 90-х роках було своєрідним майданчиком для письменників і художників “Станіславського феномену” та цілої когорти місцевих митців і студентів.

  Ініціаторами відновлення легендарного у Івано-Франківську місця стало подружжя подружжя Дмитра і Дарини Шегди.

  “Галерея-книгарня “Під Лиликом” – це спроба реанімації культової локації на вулиці Шевченка. Це шана місту і людям, які роблять це місто”, – стверджують Дмитро і Дарина.

  Сьогодні всі книжки можна буде придбати за символічною ціною – 50 гривень.Єдине, що покупці не можуть бачити, що саме купують, адже всі книжки обгорнені у паперові мішки

  “Питання, яку назву обрати для книгарні, не стояло, адже історія цього простору для мене із Дарою є дуже важливою. Відкриття книгарні – це лише перший крок у відновленні історії усієї цієї місцини – будівлі та саду. Що саме тут буде, нехай наразі залишиться таємницею, але можу сказати, що відроджувати “Під Лиликом” буде Тарас Прохасько”, – розповів Дмитро Шегда.

  Про феномен культового кафе на відкритті розповідали митці, які були безпосередньо причетні до його творення. Своїми спогадами ділилися Анатолій Звіжинський, Мирослав Яремак, Володимир Мулик, Богдан Бринський, Тарас Прохасько, Юрій Андрухович та інші.

   

   

 • 180x150