В Івано-Франківську пройде перший в Україні фестиваль історичної прози

 • 180x150
 • Опубліковано:

  11 квітня відбулась прес-конференція з нагоди проведення в Івано-Франківську фестивалю історичної літератури «Софія». Детальніше про майбутній захід розповіли: міський голова Руслан Марцінків, голова обласної організації НСПУ Євген Баран, письменник Степан Процюк та громадський діяч Ігор Кравчук.

  Це перший в Україні літературний фестиваль такого спрямування. Організатори – Івано-Франківська міська рада, Івано-Франківська організація НСПУ, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника та літературна агенція «Discursus».

  Фестиваль відбудеться 6-8 травня за участі відомих письменників з усієї України. Спеціальний гості – лауреати шевченківської премії Василь Шкляр та Михайло Андрусяк. У рамках заходу пройдуть тематичні розмови з авторами.

  Фестиваль започатковує власну бібліотеку, яка спеціалізуватиметься на історичній літературі. До друку готується книга Сергія Трохима «1986. Чорнобильські хроніки», роман Степана Процюка «Інфекція», видання матеріалів В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе» та ін.

  Як зазначив Степан Процюк, в Україні має відбутись культурна децентралізація, і всі масштабні заходи не повинні базуватись лише в столиці. Відтак прийшла ідея організації автентичного загальноукраїнського фестивалю в Івано-Франківську.

  «Є бачення, що цей фестиваль буде відбуватись на регулярній основі як частина програми святкування Дня міста», – підсумував Руслан Марцінків.

   

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150