Коломийський театр взяв участь у Міжнародному фестивалі театрів у Румунії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Актори Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича стали лауреатами Міжнародного фестивалю театрів у Румунії. На високому професійному рівні представили Галичину із постановкою заслуженого артиста України Дмитра Чиборака «Гуцульський рік».

  Під час перебування в Бая-Маре (Румунія) актори мали змогу переглянути виставу, яка буде представлена у цьому році на «Коломийських представленнях» (м.Коломия) – «Casa de pe granita» у виконанні муніципального театру Бая-Маре. Директор Коломийського театру Дмитро Чиборак вручив пам’ятні сувеніри на згадку про Україну.

   

  Довідково про «Гуцульський рік»:

   

  Вистава презентувала українське театральне мистецтво на найбільшому світовому мистецькому форумі – 61 Единбургському міжнародному театральному фестивалі «Фріндж» (м. Единбург, Шотландія 2008 р.)

  В 1992 році Українське телебачення здійснило відеозапис вистави «Гуцульський рік» Г.Хоткевича у фондову скарбницю культури України.

  В 1993 році трансляція вистави «Гуцульський рік» Г.Хоткевича у відеозапису по українському ТВ каналу Канади.

  «Весь зміст «Гуцульського року», який показав український театр, безперечно у кольорі, орнаменті кожного костюма, в доборі характерів героїв, в їх жестах і рухах. Візуально, для нас, це дійство – яскраво поетичне… В «Гуцульському році» магічну дію надають вишиті багатства одягу, які носили мешканці села, кожний аспект їхнього повсякденного життя… Свята, похорони, весілля, що відбуваються у році, пов’язують громаду разом».

   

  Відзнаки театральних форумів:

   

  VІІІ Міжнародного фестивалю етнічних театрів національних меншин України, країн СНД та Карпатського євро регіону «Етно-Діа-Сфера» (м.Мукачево; 2007 р.)

  ІХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» (м.Херсон; 2008 р.)

  1 Всеукраїнського фестивалю «Нащадки Хоткевича» (м.Львів; 2010 р.)

  Лауреат 45 Міжнародного фестивалю української культури в польському місті Ельблонг (2011 р.)

  Лауреат VI Відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» (м.Полтава, 2012)

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150