Росіянин з Івано-Франківська став Заслуженим художником України (ФОТО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З нагоди Дня Незалежності України івано-франківському живописцю і графіку Андрієві Шабуніну було присвоєно звання Заслуженого художника України.

  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ще один художник зі столиці Прикарпаття Ігор Ропяник. Він підкреслив, що цей факт його не здивував.

  «Це було, навпаки, очікувано. Адже він, етнічний росіянин (народився в місті Нев’янську Свердловської області в Росії), який давно пустив коріння в український ґрунт, чи не найактивніше з-поміж прикарпатських митців висвітлює тему козаччини та шевченкіани», – розповів художник.

   

  За його словами, Андрій Шабунін – учасник численних вітчизняних та близько 100 міжнародних виставок, бієнале, трієнале, має заслужені мистецькі нагороди, отримані в Канаді, Польщі, Італії, Іспанії, США, Великобританії.

  «Андрій Шабунін ― член Національної спілки художників України з 1989 року. Щоправда, подання щодо присвоєння йому почесного звання зробила, як не прикро, не Спілка художників, а… голова області. За словами Андрія, керівництво Спілки все робило для того, аби він не отримав цього звання. Така ось ложечка дьогтю… Але це тема для іншої розмови», – зазначив Ігор Ропяник.

  Він додав, що Андрія Шабуніна під час його навчання у Харківському художньо-промисловому інституті запросили співпрацювати у карний розшук, щоб на основі усних описів він створював портрети підозрюваних у злочинах.

  «Про це навіть згадується у книжці Юрія Богданова «Останній центуріон імперії» (2013 р.): “Шабуніна Андрія мені рекомендував декан художньо-промислового інституту як талановитого портретиста. Я з ним здружився, оформив позаштатним працівником. При необхідності Андрій працював кілька вечорів, причому самим олівцем. Фоторепродукції його рисунків ми використовували в роботі, один примірник я підклеював у справу. Після затримання злочинців, для наочності, я поряд з рисунком вміщував їхнє фото. Таких дублів у справі назбиралося близько десятка. Схожість була неймовірною, багато хто навіть не повірив”», – повідомив митець.

  (Visited 223 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *