• 180x150
 • На Прикарпатті знімають кіно про гуцулів (ФОТО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Косівському районі Франківщини тривають зйомки фільму про традиції та обряди Гуцульщини. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла Завідувач Косівського музею НМіПГ в Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Вікторія Яремин.

  За її словами, завдяки знімальній групі Наталії Кравчишин, проекту «Древо» та державного телебачення UA TV, про традиційні весільні обряди Столиці ліжникарства дізнаються в усьому світі.

  «Пригадуєте, півроку назад Олена Прокоп’юк -Шкрібляк разом з онуками, музейниками та друзями-волонтерами організувала у нас в музеї реконструкцію обряду шиття вінка? Ця подія мала настільки великий успіх, що ми просто запалилися ідеєю зняти про цей обряд повноцінний фільм.

  Знайшлись зацікавлені телевізійники і, що найважливіше – ідею підтримали не байдужі люди: одні згодилися надати місце для зйомок та реквізит (і навіть коней!), інші організували транспорт. У зйомках було задіяно 14 акторів-волонтерів, які відклали заради фільму всі свої справи, а дехто, навіть, взяв відпустку за свій рахунок.

  Найвідповідальнішу місію – бути головним консультантом з реконструкції усіх обрядів взяв на себе Микола Шкрібляк – заслужений діяч культури, знаний фахівець з етнографії, детально знайомий з усіма обрядами яворівського весілля, адже сам був тут у дружбах більше 15 разів. Пан Микола надав для зйомок свою старовинну хату “з галєрією” та речі з родинної скрині. Деякі сцени знімали у Родинному осередку хаті-музеї Шкрібляків», – повідомила Вікторія Яремин.

  Вона розповіла, що протягом трьох днів напружених зйомок охоплено колосальний обсяг інформації, а саме: випікання колача, шиття вінка, дружби на конях, весільне деревце з «кугутами», обрядові співанки, музика та вбирання кнєгині-молодої.

  «Не передати – як це було важко: обмежений час, недосвідчені актори. Ще й погода лякала дощем і громом, вимикалося світло. Наталя Кравчишин з двома операторами працювали допізна майже безперервно – все задумане вдалось відзняти… Зйомки відбулися за підтримки сільського голови Яворова – Валерія Коцейлівського та за сприяння Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини», – написала косівчанка.

  Вікторія Яремин додала, що в зйомках фільму приймали участь мешканці села Яворів та волонтери з Косова та Києва.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *