Снятинщина готується відзначати 150-річчя Василя Стефаника (ВІДЕО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями у літературно-меморіальному музеї Василя Стефаника у с. Русів відбулася перша організаційна нарада з метою підготовки плану заходів щодо вшанування 150-річчя та популяризації творчості видатного майстра соціально-психологічної новели Василя Стефаника. 

  Як повідомляє прес-служба Снятинської районної ради, на батьківщину письменника прибули науковці Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника разом із його ректором Ігорем Ципендою.

  У нараді взяли участь перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, голова районної ради Іван Угрин, голова районної державної адміністрації Богдан Свіщовський, начальник відділу культури райдержадміністрації Богдан Юрчук, працівники музею В. Стефаника та його директор Іванна Коцелівська.

  Розпочав і вів нараду перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, акцентувавши увагу  присутніх  на вагомості спільного обговорення плану заходів, які покроково реалізовуватиме обласна та районна влада разом із науковцями, представниками творчих кіл Прикарпаття.

  Ректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда розповів про напрацювання науковців, а також і студентів та їхні творчі плани у зв’язку з підготовкою до ювілею Володаря дум селянських.  Учасники наради: авторитетні стефаникознавці Степан Хороб,  доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури,  а також його колега, літературознавець та професор Роман Піхманець  надали літературознавче обґрунтування теми.

  Усі учасники наради, гості Снятинщини, а також її очільники – Іван Угрин та Богдан Свіщовський – обмінялися думками та озвучили плани на перспективу у зв’язку із підготовкою комплексу заходів з метою широкого відзначення у 2021 році 150-ліття В. Стефаника, що має відбутися на всеукраїнському рівні.

  (Visited 58 times, 1 visits today)
 • 180x150