«Калуська в’язниця» придбає новий вигляд

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Впродовж 2017 року в закладах музейно-виставкового центру м. Калуш здійснено ремонтні роботи, а саме: встановлено ковану огорожу біля музею оселі-родини Івана Франка, вирізано старі дерева.

  Зокрема, здійснюється капітальний ремонт приміщення меморіального музею «Калуська в’язниця». Згідно тематико-експозиційного плану розроблено експозицію й закуплено експозиційне обладнання для залів музею, йдеться у повідомленні музейно-виставкового центру, інформують «Вікна».

  В грудні розпочато капітальний ремонт нульового поверху краєзнавчого музею та арт-галереї з під’єднанням до централізованої каналізації. У всіх закладах установлено безпровідний інтернет ‒ Wi-Fi.

  У краєзнавчому музеї реорганізовано систему освітлення, яку переведено на енергозберігаючі лампи. Створено сакральний та етнографічний відділи експозиції, комплектується краєзнавча бібліотека. Придбано дзвін родини Фельчинських, який є вагомим надбанням центру.

  У серпні цього року відзначено 25-у річницю музею-оселі родини Івана Франка. У подарунок музей отримав ноутбук коштом міського бюджету.

  Впродовж року підготовлено, видано і презентовано два наукових збірники: «Нам пора для України жить» (2016): матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 160-річчю від дня народження Івана Франка та збірник наукових статей «Калуські історичні студії» (2017) на відзначення 580-річчя першої письмової згадки про Калуш.

  Справжньою подією року стала презентація угорської художниці Каталлін Голл, яка представила свої роботи у краєзнавчому музеї. До дня музеїв та галерей щорічно проводиться фестиваль «Шляхами Європи». Також не менш важливими подіями стали два благодійні аукціони. Перший на відзначення 26-ї річниці Незалежності України, а другий ‒ проводився у виставковій залі із благодійною метою — збору коштів для Наталії Якимечко. Дня художника організовано пленер у Луцькому замку.

  У виставкові залі проводяться щомісячні виставки та презентації. Започатковано недільну школу мистецтв. Розпочато проект «Вечір у музеї».

  Однією з резонансних подій, які відбувались у місті стала реалізація першого муралу в рамках святкування Дня міста. Створено електронний каталог експонатів МВЦ, який постійно поповнюється цікавими предметами музейного значення, інформує музейно-виставковий центр Калуша.

   

   

   

   

   

   

   

 • 180x150