Симфонічний оркестр Івано-Франківської обласної філармонії отримав почесний статус

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Симфонічному оркестрові обласної філармонії імені Іри Маланюк був присвоєний статус академічного.  Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної ради.

  При урочистому зачитуванні відповідного наказу в приміщенні філармонії були присутні голова обласної ради Олександр Сич, міністр культури України Євген Нищук, голова ОДА Олег Гончарук, директор обласної філармонії Василь Тимків.

  За словами міністра культури, новий статус для творчого колективу означає не лише визнання на національному рівні високих професійних якостей, а й зростання оплати праці. Це, запевнив Євген Нищук, сприятиме залученню нових музикантів та подальшому розвитку оркестру.

  В свою чергу, вітаючи творчий колектив оркестру Олександр Сич відзначив, що в обласному бюджеті вже закладені кошти, передбачені законодавством для працівників академічних оркестрів.

  «Для колективу надання статусу має величезне моральне значення і, в той же час, вартісне значення. Ми вже передбачили збільшення фінансування оркестру і впродовж року, враховуючи наявні ресурси, будемо й надалі його збільшувати», – підкреслив голова облради.

  Симфонічний оркестр створений у 2008 році. Його учасники – випускники, студенти та викладачі музичних закладів Івано-Франківська, Львова, Києва, Харкова, Одеси. Під керівництвом талановитих диригентів тільки у 2016-2017 роках симфонічний оркестр обласної філармонії став учасником Міжнародного фестивалю карильйонного і дзвонового мистецтва, Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір» та фестивалю PORTO FRANKO за участю солістів І. Недеви (скрипка, Болгарія), Е. Нільсен (фортепіано, Данія).

  Спільно з сестрами Тельнюк реалізовано проект «Наш Шевченко», з Богданою Півненко – «Ми діти твої, Україно». На базі симфонічного оркестру відбувся Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Ірини Маланюк.

  У рамках святкування 25-річчя Незалежності України реалізовано мистецький проект «Симфонія Волі», концерти відбулись у Городенці, Долині, Калуші, Коломиї та Львові. Оркестр виступив у Львові на Міжнародному книжковому форумі видавців, взявши участь у благодійній акції «Третій вік: задоволення від читання» з концертом, організованим спільно з сестрами Тельнюк.

  У липні поточного року колектив взяв участь у ІІІ Міжнародному фестивалі оперного мистецтва та класичної музики «Опера в мініатюрі» (Кам’янець-Подільський).

  Оркестр – постійний учасник обласних та міських заходів на відзначення визначних дат, державних свят тощо.

 • 180x150