У Богородчанському районі Владика Володимир освятив іконостас

 • 180x150
 • Опубліковано:

  9 січня, у третій день Різдвяних свят, до малочисленної громади Української Греко-Католицької Церкви в село Забережжя Богородчанського району завітав Владика Кир Володимир Війтишин.

  Як повідомляє прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, вірні та духовенство парафії вітали свого Мітрополіта звуком дзвону, веселими окликами та християнським привітом «Христос народився», а адміністратор громади о. Володимир Савчин, вручаючи Єпископу хрест та ключі від храму, запросив очолити празничні богослужіння.

  У місцевому храмі УГКЦ Митрополит Володимир здійснив Чин освячення спорудженого нещодавно іконостасу, після чого, спільно з отцями та дияконами, розпочав Божественну Літургію.

  У своєму духовному слові, Владика, пояснив вірним про особливий час, який ми зараз переживаємо – Різдво Христове. Роздумуючи над постатями Марії та Йосифа, найближчих до Ісуса людей, Проповідник надалі розповів про свідчення віри першомученика і архидиякона Стефана, який своїм життям підтвердив вірність Господу.

  Опісля Єпископ пояснив вірним важливість наявності іконостасу в храмі, розповів його символізм та історію.Серед іншого, Митрополит зазначив, що іконостас у наших українських церквах відповідає не тільки вимогам і символіці нашого Східного Обряду, але є виявом нашої Східної Церковної та національної традиції; іконостас зі своїми рядами прекрасних ікон – це справжнє мистецтво, символічна наука Християнської релігії, в якій кожен акт Служби Божої має глибоке символічне значення. Архієрей наголосив на важливості дивлячись на святі образи тілесними очима, бачити одвічну Божественну історію нашого спасіння.

  По закінченні Літургії Митрополит Володимир висловив подяку всім, хто спричинився до виготовлення в храмі такого чудового іконостасу та нагородив отця-адміністратора Володимира Савчина та всіх парафіян почесною грамотою. Опісля своєю колядою прославили новонародженного Ісуса місцевий вертеп. На завершення усі присутні вийшли на церковне подвір’я, де Владика Володимир здійснив Чин празничного освячення води.

  (Visited 104 times, 1 visits today)
 • 180x150