Верховинщина подарувала Львову гуцульське свято (ФОТО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора, 28 січня, у Львові відбувся фестиваль «День гуцульської культури на Львівщині», Про подробиці свята повідомила прес-служба Верховинської районної ради.

  «Гуцульщина – дивовижний, майже казковий куточок, з густо-зеленими горами, з вічно шумливими гірськими ріками, чистий і свіжий, наче вчора народився», – з такими словами розпочали ведучі своєрідне театралізоване автентичне мистецьке свято «День Гуцульської культури на Львівщині» у місті Львові на центральній площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

  У святковому заході взяли участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської міської ради Андрій Москаленко, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький, народний депутат України Олег Березюк, голова Львівського суспільно-культурного товариства «Гуцульщина» Василь Коржук, які у вітальному слові звернулися до представників Гуцульської культури та подякували за ті звичаї і традиції, які передаються з покоління в покоління, за те, що є люди, які творять справжню автентичну країну.

  Гуцульська коляда, пісня, співанка, милозвучність троїстої музики, запальні танці, гуцульське весілля, театральне мистецтво, гуцульська убиря, диво-вироби народних умільців – оцей гуцульський світ культури незабутніх предків Гуцульщина подарувала сьогодні львів’янам.

  У виставкових палатках-павільйонах діяла святкова виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів. Видовищні майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.

  Верховинці пропонували львів’янам та гостям міста тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм та запрошуватимуть у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку.

  Рекламні проспекти турів вихідного дня, які пропонують відвідати музейну Верховинщину – музеї Івана Франка, Гната Хоткевича та Гуцульського театру, музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені музиканта-віртуоза Романа Кумлика, музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря», музей фільму «Тіні забутих предків» та інші.

  Завершився День гуцульської культури виконанням і гуцулів, і львів’ян, і гостей краю пісні-шедевру «Ой, у лузі червона калина».

  (Visited 62 times, 1 visits today)
 • 180x150