Юні митці з Косова презентували в Івано-Франківську “Філософію серця”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Музеї мистецтв Прикарпаття сьогодні, 8 лютого, молоді косівські митці презентували проект «Філософія серця».

  Творчий проект «Філософія серця» – це сміливий дебют двох юних митців: Тарасевич Катерини та Гривінського Михайла, які зовсім недавно закінчили навчатися у Косівському училищі й інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, повідомляють на сторінці Музею мистецтв Прикарпаття в мережі Facebook, пише СТИК.

  Ще у студенські роки розпочалося зацікавлення давніми слов’янськими та гуцульськими орнаментами-символами. Згодом також захопилися сковородинською “Філософією серця”, що й послужило концептуальною основою проекту, у якому окреслились два основні напрямки: технологічний та ідейно-змістовий.

  Михайло та Катерина поставили собі за мету поєднати художню обробку дерева з художнім текстилем. Так зявилася добірка мистецьких творів, у яких було зроблено спробу відродити, на жаль, забуті і непопулярні сьогодні орнаменти в оригінальних кольорах, формах та фактурах.

  Саме спроба повернути давні сакральні орнаменти-символи у сучасне українське мистецтво є головним ідеологічним наповненням цього творчого проекту. Також молоді митці спробували спростувати думку,що багатьом традиційним речам, як,скажімо, ліжникам чи килимам у народному стилі, вже немає місця у сучасному інтер’єрі.

  Кожна робота є унікальним витвором декоративного мистецтва. Їх універсальність полягає в тому, що вони легкі для розуміння і сприйняття.

  Представлені вироби сподобаються тим людям, які цікавляться семантикою символів, а також вони зацікавлять і тих, хто прагне збагатити інтер’єри новими стильними речами.

  Назва творчого проекту “Філософія серця” походить від однойменної філософської течії, яка є «характеристична для української думки». За нею секрет щастя в самій людині, у серці, сповненому любові. Григорій Сковорода писав, що однією зі складових людського щастя є той шлях, що підготовлений небом і який ще доведеться пройти.

  Творчість для Катерини та Михайла – це саме той сповнений любові шлях, що дарує радість та щастя. І ця виставка – це перший крок на, сподіваємося, довгому і плідному, сповненому любові й натхнення, мистецькому шляху.

  Виставка відбуватиметься впродовж місяця у Музеї мистецтв Прикарпаття.

  (Visited 74 times, 1 visits today)
 • 180x150