Рештки Тисменицької брами перетворять в громадський простір (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Результат пошуку зображень за запитом "Тисменицьку браму хочуть перетворити в громадський простір. ПРОЕКТ"

  Активістка платформи “Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич розповіла про плани щодо подальших розкопок Тисменицької брами, пише Стик з посиланням на Курс.

  Проект консервації її ініцатива запропонувала міській владі. Вони пропонують створити на цьому місці громадський простір.

  “Щоб зробити кращим огляд стіни, ми хочемо зробити до неї сходи. Щоб людина могла на рівні очей дивитись на цю стіну. Сходинки, які одночасно слугуватимуть і сидінням, дають змогу оглядати стіну. До того ж це буде таке певне місце відпочинку”, – каже Марія Козакевич.

  “Ми переслідуємо кілька цілей. Перша – рекреаційна. Друга – наукова. В цій стіні будуть скляні двері, щоб заходили науковці та студенти, які зможуть проводити далі дослідження стіни. Там будуть інформаційні стенди. Сюди можна буде приводити дітей та проводити уроки історії, можна влаштовувати камерні концерти, приводити екскурсійні групи”, – каже Марія Козакевич.

  Зараз розкопки займають близько 35 квадратних метрів, але якщо зроблять сходи, то територія збільшиться. На зимовий період розкопки засиплють піском.

  “Таким чином воно буде законсервовано і збережено від холодів. За цей час ми готуватимемо кошторис. Сподіваюсь, що з весни будемо продовжувати роботи”, – додала Марія Козакевич.

  Активістка розповідає, що на реалізацію проекту потрібно близько кількох мільйонів гривень.

  Сьогодні також в Музеї мистецтв Прикарпаття археологи та дослідники відзвітували про дослідження Тисменицької брами.

  За їхніми словами, до цього часу вдалось розкопати тільки 1/6 Тисменицької брами. Серед знайденого під час розкопок – рештки кераміки і кулі.

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150