Урочистим концертом франківці відзначили День захисника України (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У п’ятницю, 12 жовтня, у франківському драмтеатрі відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України, 76-ої річниці створення УПА та Дня українського козацтва.

  Захід розпочався із урочистого внесення прапора України та виконання гімну. Після цього вітальне слово взяли голови франківської ОДА Олег Гончарук і франківської облради Олександр Сич. Олег Гончарук каже, що вже традиційно в день святої Покрови, 14 жовтня, Україна згадує своїх героїв, які впродовж всієї історії захищали землю, пише Стик з посиланням на Галку.

  “Ми схиляємо голови також і перед героями сьогодення, які боронять країну від військового агресора. Саме нова українська армія – це результат успішних змін, які відбуваються в нашій країні. Ми маємо зробити нашу країну сильною, могутньою.”

  Крім того, Гончарук згадав нещодавнє рішення Синоду Вселенського патріархату про надання томосу українській церкві. На його думку, це дуже важливий крок у релігійному розвитку країни.

  “Здоров’я всім і мирного неба! Слава військовослужбовцям і слава Україні!”, – побажав усім присутнім Гончарук.

  Олександр Сич зауважив, що в цей святковий день потрібно віддати шану усім воїнам, які гинули за волю України.

  “Хтось був катований, репресований, вивезений, хтось і зараз бореться за незалежність. Шануймо їх! Вітаю усіх з прийдешнім Днем захисника України та зі святом Покрови. Хай наших бійців оберігає Матір Божа. Вітаю кожну прикарпатську родину та ветеранів ОУН-УПА”, – додав Олександр Сич.

  Франківський військовий комісар Володимир Ярмошук розповів, що свято українських повстанців є для нього особливим.

  “Я народився на Волині, а ви знаєте, що український повстанський рух зародився саме там. Тому для мене це велике свято є справді рідним”.

  На дійство зібралися кілька сотень франківців, серед яких військові, атовці, політики й звичайні мешканці. Святкова програма розпочалася з виступу оркестра ім. Д.Січинського. Далі зворушливі вірші читали артисти, одягнені в традиційний козацький одяг. Після них на сцені виконували національні народні танці та співи.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150