З іншого боку землі: які таємниці приховує Палац Потоцьких у Франківську (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:
  У франківському”Палаці Потоцьких” працюють фахівці Львівської Політехніки – досліджують фундаменти та підвали всіх споруд.
  Результат пошуку зображень за запитом "З іншого боку землі: Що приховує Палац Потоцьких"

  За словами директора КП “Палац” Володимира Гайдара, зараз тут тривають дослідницькі роботи, пише Стик з посиланням на  ТРК Карпати.

  “Всі дослідницькі роботи, які тут зараз виконуються, потрохи відкривають історію. Насправді в таких об’єктах завжди є про що побалакати. Тут і кладка стін сама багато розповідає, і кожна тріщина. В рамках первинних реставраційних досліджень біля палацових споруд робимо інженерні шурфи – біля кожного фундаменту вибираємо ґрунт, щоб побачити на чому стоять фундаменти, який їх стан, які матеріали використовувалися та як були укладені підвалини будівель з інеженерної точки зору”, – розповів директор КП “Палац”, архітектор Володимир Гайдар.

  На прикладі будівель Гайдар розповів специфіку роботи над ними.

  “Споруда є на мапах ще з середини XIX ст. Але кладка фундаменту, розмір цегли та склепіння вказують про XVII ст.  Є імовірність, що це було надбудовано на початку XVII ст. або ж всередині. А надбудова може бути датована серединою XVIII ст. Коли ж плитка на стінах – це облагородження вже радянського періоду”, – каже архітектор.

  Директор “Палацу” зізнається, що гуляє тут часто.

  “Я тут тепер майже живу. Хлопці, які тут працюють постійно тут зачищають, розчищають фундаменти. Це не тільки наша робота, а й життя”,- розповідає він.

  За словами Володимира Гайдара, найцікавішими в комплексі Палацу Потоцьких є підвали і склепіння в них, хоч подекуди вони вже зруйновані й через свою небезпечність доступні виключно для спеціалістів. Туристів у підвал пускатимуть згодом. Все це має бути функціонально.

  Детальніше у відео:

  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150