Яких штамів грипу українцям остерігатися в цьому сезоні? (ІНФОГРАФІКА)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За прогнозами Міністерства охорони здоров’я, в епідсезоні 2017/2018 захворюваність на грип буде вищою за минулорічну: за оцінками медиків, перехворіють близько 7 мільйонів людей.

  “Слово і Діло” розібралося, які з циркулюючих в Україні штамів грипу становлять найбільшу небезпеку для людей.

  За даними МОЗ, зараз найбільшу небезпеку становить вірус штаму А «Мічиган», вперше зареєстрований у 2015 році в Мексиці. В Україну він потрапив ще минулого року, але циркулював на низькому рівні й кількість хворих не перевалила за епідемічний поріг.

  Однак на цей сезон прогнози лікарів не надто оптимістичні – на їхню думку, сезонної епідемії «Мічигану» уникнути не вдасться.

  За спостереженнями медиків у країнах, які вже пережили епідемії цього штаму грипу в минулих сезонах, найчастіше вірус вражав маленьких дітей, вагітних і літніх людей. Лікарі прогнозують низьку смертність від «Мічигану», однак протікатиме у хворих він важче, ніж грип уже знайомих українцям штамів «Гонконг» і «Брісбен», до яких виробився імунітет.

  Найсильніше ризикують отримати ускладнення від нового вірусу люди з низкою важких хронічних захворювань, наприклад, пневмонією, серозним менінгітом або енцефалітом.

  Симптоми «Мічигану» у хворих будуть класичними грипом: висока температура, озноб, біль у м’язах і кістках, втома й сонливість, кашель, спітніння й відсутність апетиту разом із підвищеною сухістю слизових оболонок.

  Також у сезоні 2017/2018 в Україні продовжать циркулювати штами А «Гонконг» і В «Брісбен»: епідемії вони не викличуть через наявність у населення імунітету. При цьому «Гонконг», який вперше «відловили» в 2014 році, протікає важче за «Брісбен» і становить певну небезпеку для дітей, вагітних і людей похилого віку.

  Детальніше про кожен зі штамів – на інфографіці.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150