• 180x150
 • На Прикарпатті обговорювали особливості функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги в умовах децентралізації

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На нараді розглянули ключові етапи реформи системи охорони здоров’я, головні закони та підзаконні акти реформи, які приймуть першими, а також детальний план впровадження медичної реформи, де кожен профільний підрозділ матиме чіткі завдання та достатньо часу для їх виконання на кожному етапі.

  За словами головного спеціаліста ДОЗ ОДА з надання первинної медичної допомоги Галини Микули, 2018 рік має стати тим роком, під час якого має закластися міцний фундамент для змін та якісно запуститися нова первинна допомога. «Основне завдання на перше півріччя поточного року – реорганізувати заклади первинної медичної допомоги з бюджетних на комунальні некомерційні підприємства, тобто автономізуватися. Це є обов’язковою умовою, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти угоди з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з держбюджету», – зазначила спеціаліст, інформує прес-служба ОДА.

  Серед головних завдань на 2018 рік в.о. директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан, окрім реорганізації у некомерційні комунальні підприємства, назвав і забезпечення комп’ютеризацією первинної ланки, підключення до електронної системи охорони здоров’я, приведення матеріально-технічного забезпечення закладів у відповідність до табелю оснащення, укладання договорів з Національною службою здоров’я України тощо.

  У свою чергу 2019 рік має стати початком реформи на вторинному рівні, 2020 – на третинному рівні, наголошують керівники.

  Слід зазначити, що станом на 1 січня в Івано-Франківській області створено 23 об’єднані територіальні громади з населенням 215,9 тисяч населення. У цих ОТГ знаходяться 42 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 97 фельдшерсько-акушерських пунктів.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150