Супрун хоче підвищити відповідальність за невакцинацію

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Міністерство охорони здоров’я буде ініціювати зміну законодавства, щоб передбачити додаткову відповідальність за невакцинацію.

  Про це повідомила очільниця відомства Уляна Супрун під час виступу у Верховній Раді, пише УП.Життя.

  Вона уточнила, що “потрібно внести зміни до законів, які регламентують питання вакцинації, та посилити відповідальність за відмову від вакцинації“.

  Як це зроблено в усьому цивілізованому світі“, – пояснила в.о. міністра, і додала, що такі зміни будуть подаватися від Кабінету Міністрів.

  Вона пояснила, що нинішній спалах захворюваності на кір виник тому, що у 2016-му році охоплення вакцинацією від кору було нижче 50%.

  У 2016-му році охоплення вакцинацією від кору було нижче 50%

  Уляна Супрун зазначила, що ситуація з вакцинацією вирівнюється. У 2017 році вакцинація була на високому рівні (див. таблицю), а у 2018 році, після спалаху, “тільки у столиці за один тиждень на вакцинацію прийшли 11,5 тисяч дітей“.

  Наукові дані свідчать, що у разі охоплення вакцинацією не менше 95% дітей та дорослих, за місць або півтора спалахи кору можуть припинитися“, –  додала очільниця МОЗу.

  За її даними, станом на початок року в закладах охорони здоров’я в наявності є 516 тисяч доз вакцин. Перебої із наявністю вакцин є у Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській, Івано-Франківській  областях та у Києві, для них міністерство здійснює перерозподіл вакцин з інших регіонів.

  У квітні та жовтні очікуються поставки ще по 1 мільйону доз. Вирішується питання про поставку наступної партії у коротші терміни.

  Ще раз хочу наголосити на якості вакцин. Це є бельгійська вакцина, яка є прекваліфікована ВООЗом“, – запевнила в.о. міністра.

  Також Супрун нагадала, що ще 22 серпня 2017 року за результатами нарад у віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка був розісланий спільний лист від МОЗ та Міністерства освіти та науки, яким було рекомендовано не допускати дітей, які не мають щеплень проти кору в навчальні заклади трьох областей, де було найбільше уражених.

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150