Перший в Україні форум “Право на гідні пологи” провели у Франківську (фото+відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Україні форум “Право на гідні пологи” відбувся вперше. Розпочали з Івано-Франківська. Його для жінок провели лікарі акушери-гінекологи, а також представники громадських організацій.

  Результат пошуку зображень за запитом "Перший в Україні форум "Право на гідні пологи" провели у Франківську"

  За словами координаторки форуму Наталії Сербин, головним мотивом для його проведення стали скарги вагітних жінок про неналежні умови у пологових будинках, пише Стик з посиланням на UA:Карпати.

  “Ціль цього форуму – насамперед об’єднати активних людей, привернути увагу суспільства до цієї проблеми. На жаль, чомусь багато людей в Україні вважають, що це є нормально: умови в пологових будинках, те, як ставляться до жінок, – тому що так склалося історично, що жінка має народжувати у великих болях, стражданнях, і про це вона не має права говорити. Це все не так, і сьогодні ми хочемо порвати ці всі стереотипи”, – зазначила Сербин.

  Програма форуму складалася з трьох блоків. Як доповідачів запросили лікарів акушерів-гінекологів та представників громадських організацій не лише з Івано-Франківська, а й з інших міст України.

  Відвідувачка форуму Ярослава Олексюк очікує вже третю дитину. Про незахищеність жінок під час вагітності та пологів знає не з чуток.

  “У нас жінки не захищені. Вони йдуть в той пологовий, і навіть та, що реєструє їх, може нахамити. Чи в консультаціях, коли стають на облік, – це теж буває. Я коли з першою дитиною ходила в консультацію, це було таке відвідування, що ти приходиш, сидиш – годину вичікуєш. Богу дякувати, в мене все було гаразд, але ці вичікування по годині, ще й лікар міг тобі нахамити, бо в неї робота і відповідальність, а до тебе може бути зневажливе ставлення”, – скаржиться Ярослава.

  Далі форум проведуть 2 грудня у Львові, Києві, Ужгороді, Рівному та Хмельницькому.

  (Visited 84 times, 1 visits today)
 • 180x150