Категорія: НС

У вівторок завершився останній етап з вивозу гексахлорбензолу з Прикарпаття у цьому році.

У вівторок ввечері останні у цьому році 10 вагонів з гексахлорбензолом, котрий зберігається у нашій області, вирушили до Миколаїва, аби потім потрапити морським шляхом до Великобританії на утилізацію. Загалом, починаючи з 10 листопада з Прикарпаття вивезли понад вісім з половиною тисяч тонн цієї небезпечної речовини, яка зберігалася на полігоні токсичних відходів у м. Калуші. Там ще залишається близько двох з половиною тисяч тонн гексахлорбензолу, який заплановано вивезти у 2011 році.

16-річний підліток дві години проспав на снігу

16-річний житель Снятинського району повертався пізно вночі з дискотеки, але додому не дійшов. Він впав на сніг та заснув. Не виключають, що тут, можливо, була дія алкоголю. На щастя юнака, його відсутністю прохопилися та організували пошуки. Та поки його знайшли хлопчина добряче обморозився. Зокрема, у нього обмороження 1-3 ступеня китиць рук. Річ у тім, що підліток був без рукавиць. Постраждали також ноги. Щоправда, це сталося, коли з нього знімали джинси, які примерзли до тіла. Штани зняли разом зі шкірою. Наразі потерпілого доставлено до опікового центру обласної клінічної лікарні.

Знайшовся одесит

Неприємний спомин повезе з Прикарпаття на свою батьківщину 33-літній мешканець Одеси: під час прогулянки Чорногірським хребтом чоловік травмувався. Сталося це на висоті 1650 м, людей довкола, окрім товариша потерпілого, не було. Якби не вчасна допомога гірських рятувальників, про наслідки мандрівки одеситів можна лише здогадуватися. А починалося ж усе начебто добре: досвід пересування горами у обох туристів чималий, спорядження теж хороше. Того дня, 21 грудня, корективи у плани мандрівників внесла нестійка, завжди мінлива карпатська погода. Різке потепління напередодні – а температура різко піднялася від -11 до +7 – призвело до сильних вітрів у районі Чорногори. Пориви місцями сягали 40-45 м/с. За таких погодних умов втриматися на хребті практично нереально: тебе просто скид