Пілоти МНС не знають де Піп Іван Чорногірський

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В 14 тисяч гривень оцінили закарпатські повітряні рятувальники витрати на використання вертольота Мі-8 для пошуків двох сноубордистів з Тернополя, які зникли цими вихідними в районі гори Піп Іван Чорногірський н Верховинщині. Передбачається, що вказані витрати компенсовуватимуть самі потерпілі та їх родичі.

  Втім, є в цій ситуації один досить курйозний нюанс. Справа в тому, що безпосередньо в зоні проведення пошуків ніхто рятувального гелікоптера не бачив. Не дочекались його і два рятувальники Верховинської гірської пошуково-рятувальної групи, яких було навмисне залишено на вершині гори Піп Іван для забезпечення прийому вертольота і подальшої координації дій. Самі ж пілоти, які здійснили посадку на дозаправку в Міжнародному аеропорту Івано-Франківськ стверджують, що здійснили обліт території пошуків, бачили якісь будівлі, проте так і не змогли знайти ані вершини гори Піп Іван, ані руїн обсерваторії на її вершині, які повинні були стати головним орієнтиром для здійснення посадки. В пошуках вершини вони навіть знижувались до висоти 1600 метрів, хоча не потрібно бути рятувальником для того, щоб знати, що висота гори Піп Іван – понад 2020 метрів, а отже це не голка в стозі сіна, яку так легко загубити.

  Зрештою, ця вершина є позначеною на всіх польотних (і не тільки) картах даного гірського району, а топографічна підготовка пілотів авіації МНС (принаймні хочеться в це вірити) є далеко не поверхневою.

  В зв’язку з зазначеним серед рятувальників побутує думка, що ніякого обльоту району пошуків не було. Хлопці попросту здійснили повітряну прогулянку з Ужгорода до Івано-Франківська і назад. Тож вимагати від батьків сноубордистів-невдах компенсації за цю прогулянку є щонайменш неетичним.   

  www.pravda.if.ua/news-18181.html

   

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150