Японія. Вперше за три тижні рятувальники увійшли до приміщень АЕС “Фукусіма-1”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Японські рятувальники, які потрапили в приміщення атомних станцій, що постраждали внаслідок землетрусу і цунамі, говорять, що зустрілися з більшими проблемами, ніж вони очікували. Ядерні експерти констатують, що були пошкоджені атомні стрижні, що спричинило витік радіації.

  Японські рятувальники зуміли дібратися до внутрішнього приміщення пошкодженої атомної станції лише через три тижні після землетрусу і нищівного цунамі, яку він викликав. Вони з’ясували, що морська вода, якою охолоджували реактори в екстреній ситуації, потрапила в системи реактора і несе зі собою радіоактивне зараження. Інша група дослідників, яка взяла пробу ґрунту навколо станції, зафіксувала вищий вміст радіоактивного плутонію. Ця знахідка, на їхню думку, свідчить про те, що був витік радіації зі стрижнів всередині реактора.

  Як пояснює британський експерт з ядерної технології Тім Абрам, вміст плутонію в ґрунті свідчить про серйозне пошкодження реактора. «Це підтверджує нашу підозру в тому, що принаймні в одному реакторі є пошкодження стрижнів, що означає, що саме ядерне паливо витекло принаймні у приміщенні атомної станції, і, ймовірно, поза ним», – зазначив фахівець.

  Інший атомний експерт із Стокгольма Ларс Ґунзель говорить, що за його оцінкою, з пошкодженого другого реактора витекло від 10 до 16 відсотків ядерного палива. Але при цьому експерт зауважув, що не варто очікувати катастрофічного сценарію, згідно з яким вибухає вміст реактора. Це стається, коли перегрівається сам реактор і його вміст витікає у навколишнє середовище.

  Після землетрусу і цунамі 12 березня станція «Фукусіма-1» відключилася автоматично, але були пошкоджені її системи охолодження. Команда рятувальників була змушена охолоджували реактори за допомогою морської води. Ця вода нині залила фундамент і тунель, який веде до моря. Дослідники досі не з’ясували, чи це сталося через пошкодження структури реактора, чи тому, що не працює система відводу води.

  Рятувальники тепер намагаються знайти спосіб, як запобігти потраплянню радіації в море. Японська преса повідомила про один із планів, згідно з яким воду відкачуватимуть до спеціального корабля. Нині рівень радіоактивного йоду поблизу берега, де розташована станція «Фукусіма-1», у понад 4 тисячі разів перевищує норму.

  Тож нині експерти працюють над питанням, як уникнути подальшого витоку радіації з пошкоджених стрижнів. Поки що їх планують охолоджувати тим самим шляхом, як це роблять з відпрацьованим ядерним паливом. План, над яким вчені працюють зараз, буде здійснюватися впродовж багатьох років, бо стільки триватиме охолодження ядерного палива.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150