У Войнилові люди боряться за “терапію”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Йдеться про цілодобовий терапевтичний стаціонар на 25 ліжок у селищі Войнилові Калуського району. По суті, це все, що залишилося від колись великої лікарні, розташованої у цьому населеному пункті. Бо свого часу були тут, наприклад, хірургічне та акушерсько-гінекологічне відділення. При чому, розповідають місцеві жителі, якість медичних послуг була настільки високою, що їхали сюди народжувати не тільки з Калуша, але й обласного центру. Але то було у ті часи, коли панувала неправда. Іншими словами, був Совєцкій Союз. А потім прийшла правда – постала незалежна Україна. І почалися різні реорганізації, реформування, в тому числі й у медичній галузі, звісно, усі, під гаслом турботи про людей. В результаті чого від Войнилівської лікарні залишилися, по суті, тільки спогади. Ну й ще згаданий терапевтичний стаціонар, куди могли лягти на лікування не тільки войнилівці, але й жителі навколишніх сіл (загалом цей лікувальний заклад обслуговує понад два десятка сусідніх населених пунктів). Та, будемо справедливі, замість вже згаданих відділень, там розмістили туберкульозний диспансер, від якого войнилівці мають чимало проблем. Звісно, тут вина самих жителів Войнилова, котрі погодилися на це. Але їм стільки наобіцяли зробити доброго взамін, що нині вони вже жодним обіцянкам не вірять.

  З чого почалася конфліктна ситуація, котра виникла зранку 28 вересня, коли під будівлями місцевої поліклініки та лікарні зібралося кілька десятків жителів Войнилова і навіть приїхав війт сусідніх Томашівців розповідає селищний голова Володимир Рудий.
  – Все почалося з того, що з’явилося оголошення про оперативну нараду наших медичних працівників, на якій мали бути присутні головний лікар Центральної районної лікарні Іван Красійчук та завідувач по кадрах.– говорить він. – Для чого вони мають приїхати на звичайну оперативну нараду лікарів, було невідомо. Щоправда, попередньо на нараді в райцентрі заступник головного районного лікаря Валерій Паляниця проговорився, що згідно законодавства деяких наших медиків буде попереджено про звільнення.
  Місцеві жителі одразу зрозуміли, що в цьому випадку йдеться про ліквідацію цілодобового стаціонарного терапевтичного відділення. І зранку під приміщенням медичного закладу почали збиратися люди, переважно, літнього віку. Були також і депутати селищної ради. Приїхав, як вже згадували, війт одного з сусідніх сіл – Томашівці – Богдан Безрукий. По суті, делегували його сюди односельчани, зворохоблені чутками про закриття стаціонару. Всі вони готувалися достойно зустріти гостей з району і висловити їм все, що думають з цього приводу. Але чомусь ті не приїхали. «Віддуватися» довелося головному лікареві Войнилівської лікарні Олегові Калинчі, котрий, спершу на оперативній нараді серед своїх підлеглих, на якій був присутній й автор цих рядків, а потім й перед людьми запевняв, що йдеться не про закриття згаданого цілодобового стаціонару, а розширення до 40 ліжок денного стаціонару. Мовляв, людина день підлікувалася, а спати пішла додому.
  Але основний удар прийняв на себе заступник головного лікаря Центральної районної лікарні Валерій Паляниця. Ми з ним поспілкувалися окремо. Валерій Васильович сказав, що не розуміє, звідки взялося те оголошення про збори медперсоналу Войнилівської лікарні і назвав його провокаційним. Доволі оптично висловився про волю терапевтичного стаціонару, зауваживши, що ніхто не зацікавлений, аби його скорочували та звільнялися люди. Хоча й підтвердив, точніше, не заперечив слова голови Войнилівської селищної ради про попередження про звільнення лікарів. З вуст пана Паляниці ми почули чимало слів про реформування, реорганізацію медицини. Зрештою, як і жителі Войникові, котрі раніше спілкувалися з ним. Зауважимо, що вони далі залишилися при своїх думці, що відносно їх лікарні задумане щось недобре. Власне, у 2004 році це терапевтичне відділення вже мали намір ліквідувати і тоді селяни відстояли його, перекривши дорогу. Нині вони мають намір боротися за свої права більш легітимними способами. Зокрема, як повідомив голова Войнилівської селищної ради, з цього приводу готується позачергова сесія, при чому, депутатів усіх п’яти сільських рад, які користуються послугами згаданого медичного закладу. На момент, коли писалися ці рядки, обранці народу проводили консультації з юристами на предмет легітимності свого заходу та законності його рішень.
   

  (Visited 39 times, 1 visits today)
 • 180x150