На Прикарпатті “швидка” 2 години їхала до дитини з відірваним носом

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В халатності звинувачують батьки травмованого хлопчика медиків Долинської райлікарні на Прикарпатті. Мовляв, лікарі зволікали з допомогою, а "швидку" дитині, яка потребувала операції, довелося чекати майже дві години. Медики це заперечують. Кажуть, що схвильовані родичі поводилися неадекватно і заважали працювати, пише ТСН.

  Надірваний ніс, вибиті зуби, зламана щелепа – так для семирічного Ігоря закінчилися ігри на сільському будівельному майданчику.

  Травмовану дитину батьки привезли у Долинську районну лікарню. Запевняють, що там зробили рентген і вирішили везти малого на операцію до Івано-Франківська. "Швидку", кажуть, прочекали майже дві години. Боялися, що через таке зволікання носик малому пришиють запізно, і він не приживеться.

  "Допомоги ніякої – ні пульс, ні тиск – взагалі! Я тоді кричу: "Вколіть дитині хоч щось, бо з болю помре!" Вкололи якийсь один укол", – розповідає бабуся травмованого хлопчика.

  "Кажуть: "Швидка" заправляється". Я ото всьо тримала. Дитина сиділа. Вони тільки пару стерильних серветок дали. І лиш "ой!" та відходили", – каже мати травмованого хлопчика.

  Дорогою до Івано-Франківська ще змушені були заїхати у районну лікарню Калуша, щоб скаліченій дитині поставити крапельницю.
   

  За словами долинських медиків, усе було навпаки. Лікарі запевняють, що налякані родичі хлопчика так галасували, що не давали їм працювати. Зокрема, через це "швидка" мусила дорогою зупинитися у Калуші. Маленькому пацієнту, кажуть, зробили все, що змогли. І "швидка" прибула через вісімнадцять хвилин після виклику.

  "Є відеозйомка, бо камери на території. Ренген зробили. Викликали ургентного лора. Дивився травматолог, реаніматолог. Крик був шалений. Я дав розпорядження зняти "швидку" з рейсу. Правильно обладнана, з бригадою вона поїхала", – запевняє головний лікар Долинської ЦРЛ Ігор Романюк.

  "Лікар у "швидкій" оцінював, що стан може бути шоковий. На нього чинився тиск. Він заїхав в Калуш, бо в такій ситуації нічого не міг робити", – додає заступник головного лікаря.

  Щоправда, від зустрічі перед камерою з родичами травмованого хлопчика головний лікар відмовився. Мовляв, і так забагато образ від них уже почув. Тим часом, в обласній дитячій лікарні Ігоря вже прооперували. Кажуть, що районним колегам нічим дорікнути.

  "Протишокові заходи в районі зробили добре. Ми зробили все, що могли. Носик прижився", – розповів завідувач реанімації Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Олег Курташ.

  У райлікарні все-таки провели службове розслідування і жодних порушень у діях персоналу не виявили. 

 • 180x150