Тільки 62% жертв злочинів звертаються до міліції

 • 180x150
 • Опубліковано:

   Для проведення ефективної реформи Міністерства внутрішніх справ необхідно змінити методику оцінки роботи міліції: відмовитися від нинішньої системи кількісних показників, запровадивши замість цього опитування населення – те, наскільки мешканці України довіряють міліції та наскільки безпечно вони почуваються у власній країні. Про це заявив експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов в Києві, презентуючи пілотне всеукраїнське дослідження “Оцінювання міліції за допомогою громадської думки”. Дослідження було здійснено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

  За його словами, у багатьох західних країнах (США, Велика Британія, Польща) існують спеціальні опитування населення, які є найбільш вагомим альтернативним джерелом статистиці злочинів. Це значна вибірка, яка є репрезентативною та налічує близько 50 тисяч осіб щороку.

  Аналогічне опитування провів Харківський інститут соціальних досліджень спільно з Міністерством внутрішніх справ. Загалом було опитано 15 тисяч респондентів у 349 населених пунктах в усіх областях України (вибірка 600 респондентів для кожного регіону).

  “Цим опитуваннями ми хотіли показати МВС України (у доповнення до нинішньої системи оцінювання рівня злочинності й діяльності міліції) іншу, більш об’єктивну оцінку – оцінку з боку громадян”, – зазначив Андрій Черноусов. У свою чергу, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов наголосив, що соціологічне дослідження дає змогу оцінити очікування українських громадян від міліції та її сприйняття в суспільстві.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150