У КНДР введено військовий стан

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Лідер КНДР Кім Чен Ін видав наказ про введення воєнного стану в країні у зв’язку з планованим випробуванням ядерної зброї, яке має відбутися найближчим часом. Про це з посиланням на анонімне джерело повідомляє 31 січня південнокорейська газета «Чуна Ільбо».

  За даними інформатора видання, військовий стан в КНДР було введено з 00:00 годин 29 січня. Всі прикордонні сили, а також війська, що знаходяться в центральній частині країни, повинні були бути приведені в бойову готовність.

  Крім того, джерело повідомило, що ядерні випробування будуть проведені раніше, ніж передбачалося в пресі. Так, висловлювалися версії, що вони відбудуться 16 лютого, в день народження колишнього лідера Північної Кореї Кім Чен Іра, або 25 лютого, коли відбудеться інавгурація президента Республіки Корея Пак Кин Хе.

  Інше джерело в уряді Південної Кореї повідомило журналістам, що в середу, 30 січня, влада помітила збільшення активності в районі полігону Пунгері. «Ми припускаємо, що Північ [КНДР] проводить підготовку для того, щоб провести ядерне випробування в будь-який час», – заявив він.

  У північнокорейської пресі в неділю, 27 січня, також з’явилися повідомлення, що Кім Чен Ін зібрав в суботу екстрену нараду з військовим керівництвом країни. За відомостями офіційних ЗМІ, на ньому було доручено вжити «специфічні заходи», проте не уточнювалося, які.

  У грудні 2012 року Північна Корея провела успішний запуск ракети «Інха-3» з супутником, що викликало осуд світової спільноти, запідозривши країну у випробуванні балістичної ракети. 22 січня Рада безпеки ООН розширила економічні санкції проти Північної Кореї, включивши в список організацій, які потрапляють під їх дію, низку нових компаній та осіб.

  Через два дні стало відомо про те, що в КНДР було прийнято рішення про проведення третіх за рахунком випробувань ядерної зброї. Санкції ООН в країні прийняли за «оголошення війни».

  Коли в березні 1993 року Північна Корея вийшла з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, в країні також було введено військовий стан. З 2006 року в КНДР за рішенням Ради безпеки ООН заборонено проводити ядерні випробування. Незважаючи на це, з тих пір Північна Корея провела перше випробування плутонієвих бомб в жовтні 2006 року і друге – в травні 2009 року.

   Лента

  (Visited 24 times, 1 visits today)
 • 180x150