В Івано-Франківську радіаційний ажіотаж

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Він був викликаний повідомленням про те, що у приміщенні лабораторії екології та захисту лісів УкрНДІ «Гірліс» в Івано-Франківську виявлено радіоактивні матеріали. На місце події виїхали мобільні оперативні групи ТУ МНС в області та служби цивільного захисту у м. Івано-Франківську, група радіаційного, хімічного та біологічного захисту служби надзвичайних ситуацій, черговий караул ДПРЧ-1, працівники управління державної санітарної служби в Івано-Франківській області, служби безпеки та міліції.
  Було встановлено, що раніше там розташовувалася радіологічна лабораторія.

  Радіоактивними матеріалами, про які йшлося у повідомленні, виявилися чотири посудини Марінелі з калібровочним препаратом для гамма-спектрометра СЕГ-05 та одне контрольне джерело іонізуючого випромінювання для цього приладу. Наскільки ми зрозуміли, ці прилади використовувалися для проведення якихось аналізі, у тому числі й продуктів харчування. Зрештою, це не головне. В результаті радіаційної розвідки, яка була проведена у приміщенні лабораторії та коридорі інституту перевищення потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання не виявлено. Необхідності у проведенні евакуації та рятувальних робіт не було.

  Фахівци Західної державної інспекції з ядерної і радіаційної безпеки Держатомрегулювання та Державної установи «Івано-Франківській обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» провели обстеження та відповідні заміри, а результатами яких встановлено, що вищезгадані посудини не потребують захоронення як радіоактивні відходи. А контрольне джерело тимчасово вилучене для подальшого вивчення питання щодо його належності до радіоактивних відходів. На думку фахівців, які, щоправда, говорили нам це неофіційно, увесь цей ажіотаж надуманий…

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150