Прецедент: крім бюсту Бандери, облито фарбою пам’ятник Шухевичу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні вночі невідомі облили фарбою бюст Провіднику ОУН Степану Бандері у селі Грабівці Калуського району.

  Про це “Вікнам” повідомив Петро Шкутяк, батько якого народився у Грабівці (Зіновій Шкутяк — екс-міський голова Івано-Франківська, а нині — голова Політради партії “Наша Україна”. — Авт.).

  Факт наруги над пам’яткою підтвердила у коментарі “Вікнам” і секретар Завійської сільської ради (до складу якої входить і Грабівка. — Авт.) Анастасія Василів. За її словами, наругу над пам’ятником вчинили у ніч із середи на четвер, 7 березня. Сьогодні зранку на місці безчинства вже побували працівники райвідділів УМВС та СБУ.

  — У селі підозрюють, що таку наругу, швидше за все, вчинили не місцеві мешканці, а приїжджі. Наразі громада дуже обурена цим випадком. Адже селяни завжди перебували на патріотичних позиціях, Грабівка була епіцентром національно-визвольної боротьби у нашому краї у першій половині минулого століття. Наруга, яку вчинили над пам’ятником уночі — перший такий випадок на території нашої сільської ради. Наразі бетонне погруддя, яке встановлене на подвір’ї місцевої школи близько 5-ти років тому, — облите зеленою фарбою і пошкоджене. Як будемо його відновлювати, поки що не вирішили, — каже Анастасія Василів.

  Пам’ятник Степану Бандері у Грабівці був урочисто відкритий 12 жовтня 2008 року до 100-річчя Провідника ОУН.

  Учора у селі Воля-Задеревацька, що на Львівщині, також було пошкоджено пам’ятник і меморіальну дошку Степанові Бандері.

  Повідомлення про пошкодження пам’ятника, встановленого на території музею-садиби політичного діяча в селі Воля-Задеревацька, надійшло у Стрийський райвідділ міліції у середу, 6 березня, близько 14.00, повідомила начальник прес-служби обласного МВС Світлана Добровольська.

  Зловмисники також пошкодили меморіальну таблицю, збивши на ній написи і відбивши ніс барельєфу.

  Про інший випадок у мережі Facebook повідомив спеціальний кореспондент телеканалу ЗІК Руслан Коцаба.

  — Ще одна невтішна новина: пошкодили і облили червоною фарбою пам`ятник Лицареві Духу, Роману Шухевичу. Сталося це у селі Тюдів Косівського району, — повідомляє Руслан Коцаба. — Вважаю, що це одна і та ж група провокаторів, яку чітко проконсультували місцеві комуно-фашисти. Думаю, що з Одеси і один-двоє україномовних з Волині. Щось треба організувати у відповідь, бо не можна пережити спокійно цей плювок у галичан!

  Як відомо, ниін вночі невідомі облили фарбою бюст Провіднику ОУН Степану Бандері у селі Грабівці Калуського району, а днем раніше у селі Воля-Задеревацька, що на Львівщині, також було пошкоджено пам’ятник і меморіальну дошку Степанові Бандері.

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150