На Прикарпатті врятували сотню лелек

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На Прикарпатті люди рятують лелек, що потерпають від снігопаду і морозу. Як повідомлялося, вчора соціальними мережами поширилася інформація, що сотня птахів замерзають у полі біля села Нижнів Тлумацького району. На місце виїжджали телевізійні групи каналів "3 студія" та ICTV. Журналісти закликали місцеву владу, МНС і громаду врятувати птахів.

  "Щойно з повернулись Нижнева, – написала вчора у групі "Галицького кореспондента" в мережі Фейсбук журналіст ICTV Оксана Кваснишин. – Без проблем знайшли місце. Туди нас справили місцеві. Жінки розповідали, що усе, що було написано – правда. Єдине, що прилетіли птахи вчора. Сиділи мокрі і тулилися одне до одного. Місцеві пробували їх рятувати, але лелеки втікали. Потім "лоб в лоб" стикнулись з МНСниками. Ті посилено розшукували пернатих. А через деякий час ми побачили двох чоловіків з великими відрами наповнених пшеницею і потовченою картоплею "в мундирах". То були працівники місцевого УТМРу. Вони ще від п’ятниці підгодовують птахів. Лелеки собі вподобали місце на території тамтешнього автодору. Там є маленьке озеро і не так сильно віють вітри. Минулої ночі лелеки ночували саме там. Час від часу вони міняють місце дислокації. Туди ж приносили їжу місцеві. Птахи знімальну групу "не дочекались" , але я точно знаю, що про них турбуються…"

  Допомогти птахам пережити негоду закликає управління ДСНС в області: про травмованих чи обморожених птахів слід повідомляти органи місцевого самоврядування, фахівців УТМР та фермерських господарств, працівників лісового господарства. При необхідності відповідну допомогу щодо безпечного перебування птахів на території області готові надати працівники підрозділів служби з надзвичайних ситуацій.

  Як зазначає заступник директора Галицького національного природного парку, керівник центру реабілітації диких тварин, Володимир Бучко, у разі скупчення перелітних птахів, їх не потрібно зайвий раз турбувати, а при можливості – підгодувати.

  У випадку травмування чи ознак обмороження птаха, потрібно вишукати можливість тимчасового притулку для його перебування або транспортувати до Галицького національного природного парку.

  Галицький кореспондент

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150