Українці кинулися рятувати лелек, які гинуть від холоду та голоду

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Незвична акція об’єднала прикарпатців – ті гуртом рятують білих лелек.

  Птахи опинилися у скруті: після повернення з виснажливої мандрівки лелеки помирають від голоду та замерзають просто серед поля.

  …Лелеки біля села Більшівці, що на Івано-Франківщині, заклякли посеред засніженого поля. Птахи не могли знайти їжу під заметами.

  Тож місцеві селяни кинулися рятувати лелек.

  "Бачимо – бузьки. Було чотири, тепер їх багато. Думаю, порятуємо", – розповідає подружжя Курдидиків.

  Спершу замерзлих лелек годували тутешні. Люди приносили городину та пшеницю. Втім, такий раціон – не для чорногузів, – розповідають природоохоронці.

  "Білі лелеки – хижаки. Не треба сипати зерном – їсти не будуть", – каже Володимир Бучко, заступник директора Галицького природоохоронного парку.

  До справи порятунку заледенілої зграї місцеві долучили навіть "надзвичайників". А ті організували збір грошей на харчі для пернатих. Тепер лелеки щодня ласуватимуть свіжою рибою.

  "Спільно з працівниками Національного природоохоронного парку було проведено годівлю, проводиться постійний моніторинг про місця скупчення птахів", – поінформував начальник Галицької державної пожежної частини №3 Ігор Мильович.

  Та врятувати всіх не вдалося. Природоохоронці з жалем констатують: після 10 тисяч кілометрів у небі лелеки сподівалися відпочити в Україні, а їх зустріли екстремальні погодні умови. Через снігові буревії вже загинули сотні птахів.

  Лелек місцеві селяни обіцяють підгодовувати, аж поки не настане справжня весна. Бо лише після потепління птахи зможуть добувати їжу самостійно.

  ТВІ

  (Visited 76 times, 1 visits today)
 • 180x150