Ізраїльтянам дали ще 132 мільйони на вивіз токсинів з Калуша

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації 5 грудня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «С.І. Груп Консорт ЛТД» на вивезення небезпечних відходів із вмістом гексахлорбензолу з полігону токсичних відходів. Вартість угоди становить 131,96 млн грн.

  Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

  Договір мають виконати до кінця року.

  Закупівлю проведено за неконкурентною процедурою в одного учасника. Замовник послався на нагальну потребу вирішити надзвичайну екологічну ситуацію на території міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області, що склалася внаслідок захоронення високотоксичних відходів гексахлорбензолу на полігоні ТОВ «Оріана-Галев».

  Гроші виділено з державного бюджету.

  Разом з тим, нещодавно була опублікована доповідна записка першого заступника міністра Кабінету міністрів Владислава Забарського на ім’я прем’єр-міністра Миколи Азарова, у якій ставиться під сумнів, чи вивозився гексахлорбензол за межі України.
  «За інформацією Держфінінспекції, у виконавців робіт – суб’єктів господарювання – відсутні матеріальні, технічні ресурси, а також відповідні спеціалісти для здійснення робіт зі збирання, перевезення, зберігання небезпечних хімічних речовин, а також відповідні ліцензії на видалення, перевезення, транспортування та утилізацію небезпечних відходів.

  Місцезнаходження ряду комерційних структур, які отримували бюджетні кошти за роботу по утилізації відходів, не встановлено, зокрема, робочий апарат Українського бюро Інтерполу не зміг отримати відповідних підтверджуючих документів від виконавця робіт ТОВ «С.І. Груп Консорт ЛТД» (Ізраїль). Митними службами заінтересованих країн не підтверджено інформації про перетин вантажів з відходами гексахлорбензолу та їх утилізацію на виробничих потужностях інших країн. Натомість, за даними вантажно-митних декларацій і документів про перевезення, за кордон для утилізації вивозили «відходи виробництва, одержання і застосування біоцидів та фітофармацевтичних препаратів включно із відходами пестицидів та гербіцидів, які не відповідають стандартам, мають прострочений термін придатності чи непридатні для використання за призначенням», а не «промислові відходи», до яких відносяться відходи ГХБ», – повідомив Забарський Азарова.

  За даними «Віснику державних закупівель» перші замовлення на вивезення гексахлорбензолу з полігону в Калуському районі ТОВ «S.I. Group Consort Ltd.» почало отримувати у 2011 році і відтоді сума отриманих підрядів по Івано-Франківській області складає 872,37 млн грн. Загалом компанія отримала за цей час підряди на 1,50 млрд грн.
  У жовтні міністр екології й природних ресурсів України Олег Проскуряков заявив, що до кінця цього року весь гексахлорбензол з полігону «Оріана Галев» мають вивезти.

  Наші Гроші

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150