Вчені Івано-Франківського національного медуніверситету довели, що аспірин може викликати задуху та бронхіальну астму

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Група вчених Івано-Франківського національного медичного університету довела, що аспірин, який приймають в основному люди з серцево-судинними захворюваннями, може погіршити дихання, аж до бронхіальної астми та задухи. Про це йшлося 18 травня під час обласних урочистостей до Дня науки.

  Як зазначив доктор медичних наук, завідувач кафедри радіології з курсом радіаційної медицини Івано-Франківського національного медуніверситету Валер’ян Рижик, над вивченням порушення метаболізму арахідонової кислоти при аспіриновій тріаді вчені працювали більше чотирьох років. Дослідження проводились на електронному, генетичному та мікроскопічному рівні. Особливо медики брали до уваги стан хворих, які приймають аспірин. 

  "Є люди, які все життя вживають аспірин і ніяких наслідків немає, а є чутливі до аспірину, у них порушується метаболізм арахідонової кислоти, яка починає брати участь в порушенні обміну речовин і тоді наступають ці патологічні зміни", – стверджував Валер’ян Рижик. За його словами, відкриттям прикарпатських науковців зацікавився світ, «бо це патологія, яку досі не вміють лікувати». Втім, дослідження вчених – це лише перший етап великої роботи.

  «Нині колектив працює над тим, щоб знайти засіб і можливість ліквідувати аспіринову тріаду у людей, які страждають бронхіальною астмою та іншими болячками, які залежать від аспірину», – повідомив Валер’ян Рижик. За його словами, це відкриття буде особливо важливим для людей, які страждають на недуги органів дихання. Наразі вчені прагнуть знайти можливість нормалізувати арахідонову кислоту в організмі людини, щоб позбавити її від болячок.

  «Є люди, які не вміють дихати, бо в них всі синуїтні пазухи забиті поліпами. І друга ситуація – бронхіальна астма, яка викликає задуху і змушує людей вживати заходів, щоб полегшити дихання», – зауважив Валер’ян Рижик.

  Експертизу досліджень науковців з Прикарпаття провели в Дніпропетровську, Москві та Німеччині. Українські медики визнали відкриття гідним для нагороди. Валер’ян Рижик отримав на Прикарпатті визнання «Відомий науковець року». 

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150