У Табачника перекроїли бюджетні місця для «своїх» вишів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Міносвіти урізало провідним вишам держзамовлення щодо низки спеціальностей.

  Міністерство освіти і науки в 2013 році зменшило кількість бюджетних місць у провідних вишах щодо низкою спеціальностей, збільшивши держзамовлення навчальним закладам, що не входять до числа провідних, пише «Дзеркало тижня».

  Як зазначає видання, цього року напрям підготовки «право» та суспільні науки визнані не пріоритетним для держави.

  При цьому у лідерів рейтингу Міносвіти – КНУ ім. Т.Шевченка (перше місце) та ХНУ ім. В.Каразіна (друге місце) зменшено держзамовлення на підготовку юристів відповідно на 8 і 29%. Водночас Дніпропетровському національному університету імені О.Гончара (ДНУ), що перебуває на сьомій сходинці рейтингу Міносвіти, додали 43% місць держзамовлення за напрямом «право».

  За інформацією видання, причина цього – особливі зв’язки ДНУ з першим заступником міністра освіти Євгеном Сулимою, який призначений головою конкурсної комісії МОН з відбору виконавців державного замовлення.

  Також на 21% у 2013 році скоротилася потреба держави у фахівцях за напрямом «журналістика». Відповідно такі імениті виші, як ЛНУ ім. І. Франка та КНУ ім. Т. Шевченка, втратили відповідно 25 і 13% місць держзамовлення. Водночас університет «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова вперше отримав держзамовлення за цією спеціальністю, а ДНУ ім. О. Гончара додали 25% держзамовлення у порівнянні з минулим роком.

  Схожа ситуація і з розподілом держзамовлення за напрямом підготовки «міжнародна економіка». Цього року держава замовила фахівців такого профілю на 7,8% менше. У найкращому за рейтингом МОН економічному виші країни – КНЕУ ім. В.Гетьмана – кількість місць за цим напрямом скорочено на 14%, а в КНУ ім. Шевченка кількість бюджетників за цією спеціальністю урізали на 10%. При цьому в ДНУ ім. О. Гончара замовлення знову було збільшене.

  У той же час, напрям «міжнародна економіка» з’явився цього року у Львівському інституті економіки і туризму, що отримав на нього п’ять місць державного замовлення. Рівно стільки ж забрали в іншого львівського вишу, що перебуває на більш високій позиції в рейтингу МОН.

  Попри зовнішній красивий антураж, нинішній розподіл держзамовлення виявився не більш демократичним та прозорим. Зокрема, незважаючи на те, що цього року вперше була сформована конкурсна комісія за участю роботодавців у складі 35 осіб, яка мала забезпечити розподіл державного замовлення, наприклад, від роботодавців у ній брала участь лише одна людина.

  Коментарі

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150