В Івано-Франківську відбулася урочиста посвята у студенти першокурсників медичного університету

 • 180x150
 • Опубліковано:

  30 серпня в Івано-Франківську відбулася урочиста посвята першокурсників Національного медичного університету у студенти. Участь в урочистостях взяли заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Адамович та директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.

  Свято розпочалось з виконання Державного Гімну та вшанування світлої пам’яті Героїв України хвилиною мовчання.

  Від імені Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія з вітальним словом до першокурсників звернувся його заступник, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Василь Лазоришинець. «Дорогі першокурсники! В аудиторіях та клініках Alma mater Ви будете опановувати нелегке лікарське ремесло, ознайомлюватись із різними методами діагностики та лікування. Зараз життя диктує нам свої вимоги, випробовує на справжність. І я вірю, що ви достойно і свідомо будете наполегливо працювати, навчатись аби у будь-яку хвилину прийти на допомогу старшим колегам, піти рятувати наших військових у разі потреби», – наголосив він.

  Як відзначив Василь Лазоришинець, в існуючих реаліях держава змушена думати не стільки про новітні клініки, сучасні методи лікування чи системні перетворення, як вже зараз перейти до конкретних справ, незважаючи на відсутність досвіду чи можливі помилки на цьому шляху.

  «На моє переконання, війна фактично поставила крапку у багаторічних дебатах про реформу медицини і по факту вже розпочала її. Війна змусила нас перейти до справ, незважаючи на відсутність досвіду чи можливі помилки на цьому шляху. І тут нам ніяк не обійтися без Вас – молодих і активних, – які знають чого прагнуть, які розуміють, яку країну хочуть будувати, яку роботу і зарплату хочуть бачити. Я переконаний, що саме Ви станете, так би мовити, «будівельниками» нової медичної системи. Шановні студенти та колеги! Думаю, прикладом патріотизму, милосердя та гуманізму, відданості своїй благородній професії можуть стати для нас медичні працівники та волонтери, які на Майдані та у зоні антитерористичної операції ціною власного здоров’я та життя рятували та рятують наших людей», – зауважив заступник Міністра охорони здоров’я України.

  З початком нового навчального року студентів медичного університету привітало й керівництво обласної державної адміністрації. Сергій Адамович та Роман Мельник побажали першокурсникам успіхів у навчанні, а професорсько-викладацькому складу – витримки та наснаги у щоденній, нелегкій, але надзвичайно відповідальній праці.

  «Сьогодні ви відкриваєте дуже важливий рубіж вашого життя. Ви обрали одну з найблагородніших професій і саме від вашої фаховості, здатності надати необхідну медичну допомогу або ж ще краще – попередити можливе захворювання, залежатиме здоров’я кожного з нас. Щиро переконаний, що ваші здібності, набуті знання й усвідомлене почуття відповідальності стануть запорукою нових визначних успіхів, котрими пишатиметься Українська держава», – зауважив Сергій Адамович.

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150