У США підтримують українських вчених

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Американська компанія CRDF Global оголосила про створення глобального надзвичайного фонду для підтримки переміщених українських науковців, передає Vidia з посиланням на Голос Америки.

  «Ми віримо, що в Україні є надзвичайна потреба в підтримці науковців та новаторів. Тож після консультацій з деякими нашими друзями в українській діаспорі, також з друзями CRDF Global, з нашими партнерами в Україні ми вирішили, що це варто зробити. Ми вже маємо деякі початкові внески і зараз рекламуємо цей фонд, щоб привернути до нього більше уваги», – зазначила глава організації CRDF Global Кетлін Кемпбел.

  Гранти для науковців здебільшого плануються на закупівлю обладнання для вчених та новаторів, матеріалів для проведення наукових досліджень, підтримку наукових подорожей закордон. У фонді вважають, що перші гранти можуть піти в Україну вже цього року.

  «Наші наукові проекти – орієнтовно в межах 100 тисяч доларів кожен. І, чесно кажучи, часто цього недостатньо. Бо наука – дуже дорога, вона передбачає дослідження, обладнання. Утім, ці кошти принаймні допоможуть їм у пошуку партнерів», – зазначила Кетлін Кемпбел.

  Створення фонду підтримали і американські законодавці з групи сприяння Україні на чолі з членом Палати представників Марсі Каптур. Першими донорами фонду стали представники української діаспори у США.

   

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150