В Україні створено більше 10500 додаткових місць для дітей дошкільного віку

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківську відбулася педагогічна конференція «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік».

  Під час заходу присутні заслухали інформаційно-аналітичні довідки щодо загального стану справ у галузі дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти.

  Зокрема, за даними державної служби статистики, мережа дошкільних навчальних закладів склала 14813 установ. Станом на 1 серпня по Україні створено більше десяти з половиною тисяч додаткових місць для дітей дошкільного віку, з 25 тисяч запланованих. У цьому році побудовано 5 дошкільних навчальних заклади, один з яких знаходиться у Івано-Франківську.

  Державна освітня політика у 2015/2016 навчальному році спрямовувалась на модернізацію системи дошкільної освіти, гуманізацію, індивідуалізацію освітнього процесу з орієнтацією на європейські цінності та стандарти, з урахуванням соціально-економічної ситуації в країні. В її основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а головним завданням визначено своєчасне становлення і повноцінний цілісний, збалансований розвиток життєво компетентної особистості з раннього дитинства.

  З метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти, у сільській місцевості, створення умов для здобуття загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки, поглибленого вивчення окремих предметів, а також раціонального і ефективного використання наявних ресурсів, створюються мережа опорних шкіл.

  Зазначалося, що створення опорних шкіл та пониження статусу шкіл-філій можливо лише за умови організації якісного підвезення дітей, що передбачає наявність шкільних автобусів та відремонтованих доріг.

  Варто додати, що триває робота над доопрацюванням законопроекту «Про професійну освіту», який був відкликаний Міністерством освіти і науки. Наразі він повторно погоджується з заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150