Школярам Франківська підручники купують батьки

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У школах Івано-Франківських навчальних посібників не вистачає настільки, що учні вимушені самі їх купувати, точніше їх батьки.

  Люди кажуть, що особливо не пощастило тим, хто навчається в четвертих та сьомих класах, передає «Франик». Спеціалісти ж стверджують, що тільки в Івано-Франківську необхідно закупити підручників приблизно на мільйон гривень.

  Такий попит на навчальні посібники працівники шкіл пов’язують з тим, що на 2017 рік кількість учнів збільшилась.

  «Чотири роки тому в нас п’ятикласників було ледь не вдвічі менше, ніж зараз. Звісно, батьки вимушені були купити книжки за свій рахунок. Дуже гостро стоїть питання з тими, хто навчається у середній школі: якщо дев’ятикласників ми не змогли забезпечити лише посібниками з української та англійської, то 7-м класам повезло менше. Особливо важно четверокласникам. Тут держава забезпечила нас підручниками лише на половину», – повідомила директор франківської школи №25.

  Тому батьки вимушені здавати гроші на нові книжки, але далеко не всі погоджуються з таким становищем.

  Зокрема, як розповіла мати третьокласника Олена, вона не хоче купляти посібники, а тим більш робити це через вчителів. Жінка аргументує, що освітяни щороку рапортують про 100% забезпечення, а на ділі виходить так, що підручники купляються за рахунок батьків. Олена впевнена, що такими справами повинна займатися держава.

  У той же час, у міському департаменті освіти та науки стверджують, що докупляли підручники за рахунок прямих угод цього року, а головна проблема криється не в тому, що кількість учнів збільшилася у школах. За словами чиновників, держава пішла на експеримент, де половину навчальних посібників надали, як завжди, а 50% наказали оплатити з міських бюджетів. Коштів в останніх не вистачило.

  (Visited 39 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *